Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Tanügetés közben miért fityeg...

Tanügetés közben miért fityeg a lábam a kengyelbe? És mit csináljak hogy ne fityegjen?

Figyelt kérdés
Nem arról van szó hogy nem ülöm ki a tanügetését habár ennek a lónak elég nehéz. Nem tudom hogy az közre játszik-e hogy egyedi nyereg van hozzá csináltatva és a tulajdonosa annyira hatalmas hogy nekem nagyon elől van a térdtámasz és akár mennyire is ülök előre nem érem el a térdtámaszt. Ez persze szerintem csak egy indok. Ki tudom ülni a tanügetést a hátán de közben a lábam csak ide oda fityeg a kengyelbe. De ha meg a kengyelre koncentrálok akkor meg elpattogok. Ha leszorítom a sarkam akkor is annyira belefeszülök hogy pattogok. A vágtát meg megtudom majd oldani ha tudok rajta tanügetni. Légyszi segítsetek!
2011. júl. 17. 10:31
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Ez mind gyakorlás kérdése. Egyik napról a másikra nem fogsz tudni hibátlanul ülni. Minden lovaglás alkalmával tanügess. Figyelj arra,hogy ne húzd fel a lábszáradat,hanem simuljon hozzá a ló oldalához,közben a lábfejed forduljon befele, a sarkad pedig legyen mélyen. A nyereg sem utolsó szempont,de ha nincs sajátod akkor sajnos jobb ha hozzá szoksz ehhez.

Ne legyél feszes, és gyakorolj minél többet!:)

2011. júl. 17. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Értem és inkább vegyem rövidebbre a kengyelt? Mert más lovon ha lovagolok ott nincs ilyen probléma. :/
2011. júl. 17. 10:49
 3/11 anonim ***** válasza:
47%
Szerintem ne lovagolj ezen a lovon.
2011. júl. 17. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Hát most akarok feltenni egy kérdést hogy: Szerintetek túl nagy ez a ló hozzám? Marmagasság: 174 cm Én :158 cm vagyok
2011. júl. 17. 12:15
 5/11 A kérdező kommentje:
Nagyon nagyokat lép, borzasztó nagy marja van ezért speciális nyerget kellett a tulajdonosának csinálnia és annak a nyeregnek a lábtámaszát sajnos nem érem el! De föl teszem ezt a kérdést!
2011. júl. 17. 12:16
 6/11 anonim ***** válasza:
Szóval te kérdezted azt is! Arra én is válaszoltam.
2011. júl. 17. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
:) igen! És csak azon a lovon :)
2011. júl. 17. 17:23
 8/11 A kérdező kommentje:
Ja és azt a kérdést is én írtam hogy elsántult a ló és hogy inszallag húzódása van. És az is erre a lóra vonatkozott :D
2011. júl. 17. 17:29
 9/11 anonim ***** válasza:
megpróbálhatod rövidebb kengyellel is. Sarok lazán leenged, és támaszkodj is egy kicsit a kengyelben, ne sokat, csak pont annyit h nem járjon ide oda a lábad :)
2011. júl. 17. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Nem vagy kicsi a lóhoz!

És azért fityeg a lábad, mert gyenge a szorításod, próbáld minél lejjebb engedni a térded és minél jobban ölelni a lovat

2011. júl. 24. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!