Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hoztatok már vágóról lovat?...

Hoztatok már vágóról lovat? Leírnátok röviden?

Figyelt kérdés
az érdekelne h hány pacit, kora, mennyiért, Mi volt a baja ( ha egyáltalán volt) és h most mire használjátok, szóval írjatok le nagyjából mindent. Köszönöm előre.
2011. júl. 18. 10:56
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
0%

Úgyérted, hogy a vágóhídról?

Bocsi, csak nem értek hozzá és most hűledezek.

2011. júl. 18. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

hát én nem , de az egyik ismerősöm igen, a lovat azért adták a vágóba, mert öreg volt, meg tönkre voltak az idegei.

azt nem tudom mennyiért, de a ló már lassan 4 éve megvan neki (most 22 éves a ló) nagyon sokat kellet vele foglalkoznia mire megtanult bízni benne a ló, de most már nagyon kedves , hálás paci lett belőle :) Egyetlen gond vele hogy 22 éves létére a ló kicsit rohan terepen , de kellő határozottsággal ellovagolható.

de persze szerencse kérdése is hogy milyen lovat fogsz ki, mert amit már úgy tönkretettek azon már sajnos nem lehet segíteni.

2011. júl. 18. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Igen, úgy érti, hogy vágóhídról. Sajnos sok ló kerül oda vagy egészségügyi okok miatt (bár én inkább elaltatnám), vagy mert megunták, vagy nem jó már...:S
2011. júl. 18. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
81%

Ezt sose értettem, hogy lehet egy állatra azt mondani, hogy "nem jó már"? És ha nem lehet lovagolni, akkor mi van? Nem kocsi, hogy lecseréljék, attól még ugyanúgy szerethető társ... Nem muszáj a hátára ülni, kutyának se szokás, mégis szerethető.


Komolyan, a lovakról mindig úgy beszélnek, mint valami tárgyról.

2011. júl. 18. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
második vagyok a ló egy angol telivér herélt :)
2011. júl. 18. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
2. köszönöm h leírtad. Azt sejtettem h egy vágóról mentett lónak nehéz a bizalmába férközni. Mit élhetet meg szerencsétlen :( Én sem értem mésrt kell kidobni egy lovat.Éveken át szolgál egy ló és vágóra küldik? ha nem képes fizetni érte akkor legalább menhelyre vigye ott jobb helye lenne. Sajnos vannak olyanok aki kidobná a lovát pedig semmi baja a lónak.
2011. júl. 18. 11:38
 7/14 anonim ***** válasza:
60%
Kicsit naívak vagytok emberek... Egy ló alaphangon 20-30 ezer havonta, ha nincs pénz eltartani akkor nincs. Menhely hivatalosan van kettő, meg még páran örökbefogadnak, szóval van pár tucat lónak hely. Beteg lovat senki nem vesz, aki mégis, ahhoz jobb nem is adni, akkor már sajnos gyakran a vágóval is jobban jár. Az egy dolog -és nem túl szép- ha valaki kidobja mert nem használható, de azért ne higyjük már kutyának, menhely meg hasonlók... Látszik nincs lovatok...
2011. júl. 18. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Szomorú dolog, hogy a galoppról szezon végén rengeteg 2-3 éves tisztavérű angol telivér csikó megy vágóba :( Igaz ezeknek meg lehet nézni a lábaikat, de hobbira még nagyon jók. Kicsit pihentetni kell őket és rendbe rakni az agyukat, de utána jó kis lovacskák lesznek. Ezeket a lovakat egy ideig eladásra kínálják 2-300 ezerért, aztán mennek virslinek.:(

A vágólovak többsége vagy öreg vagy olyan betegsége van ami miatt nem lovagolható (sántaság), viszont ki lehet fogni egy két gyöngyszemet.

2011. júl. 18. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Az én lovam sem vágóról van, de egy nagyon közeli ismerőseim lova onnan van. Ahogy én tudom, az a ló egy csajé volt, de talán nem bírt vele(?), és le akarta ezért adni a vágóba, már be is volt jelölve, hogy elviszik a vágóhídra. Aztán a településünkön vagy egy ember aki szokott gyűjtögetni lovakat, aztán továbbadja (kupec, de nem a rossz fajtából) így elment az ismerősömékhez, megmutatta nekik a futóban lévő lovat, mondta h tökéletes ló. Végül csak megvették, aztán kiderült, hogy nem éppen a legmegfelelőbb ló, nem volt szelíd, a többi lovat rúgta, de nagyon sokat foglalkoztak vele. Az a paci most voltizsló, én is rajta tanultam a voltizst és a lovaglás alapjait. :) Nagyon kedves lovacska lett belőle.
2011. júl. 18. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
*utolsó vagyok. Volt még egy olyan ismerősöm is akinek viszont muszáj volt leadni vágóba a lovat. Szegény pacin még én is ültem, de nem volt igazán jó ló, nagyon semmire sem lehetett használni. (Egy nagyon csúnya beszólásom az volt, hogy vágólónak esetleg jó lenne, urambocsá akkor nem gondoltam komolyan...) Ez a ló el volt hozva egy lovardába, hogy jobban be legyen lovagolva, aztán amikor hazavitték valami történt szegénnyel, súlyos betegsége volt (talán valami kancabaj volt), végül az ezt következő kólikába és bélcsavarodásban annyit szenvedett, hogy vágóra került... Nagyon sajnáltam az ismerősömet és a lovat is.
2011. júl. 18. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!