Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Ciki lesz ilyen korban lovagol...

Ciki lesz ilyen korban lovagolni tanulni? Hogyan készülhetek föl ló nélkül hogy jól tanulljak meg lovagolni?

Figyelt kérdés
Annyira ciki, dehát leírom... Csupán 12 éves vagyok, elméletben mindent tudok a lovakról. De komolyan mondom, gyakorlatban egy lusta iskolalovon se maradok meg... Anyagi okoból csupán 2x-3x voltam lovagolni, olyan ciki lesz, állattenyésztői szakiskolába lovagolni tanulni... :( Mit tehetek ellene? Oké, lovaglóleckék kérése szülinap, karácsony, stb, de ezen kívül tippek trükkök? Istállómunkáért cserébe lovaglás nem jó, mert ilyen lovarda a közelünkben nicsen... D: Segítsetek leküzdeni a félelmem!
2011. júl. 18. 15:32
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
Istenem.. mért, és aki 31 évesen kezd lovagolni? -.-" ... miért lenne ciki? észnél vagy, már bocsánat? 14 éves létemre én sem kezdhetek el táncolni pl?
2011. júl. 18. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Ez részben igaz, de voltunk nyíltnapon, és már mindenki tudott lovagolni, aki ott volt, csak én nem... :( Szerintem aki ennyire komolyan veszi, hogy szakiskolába megy, de nem tud lovagolni... És még gázabb, ha valamit elrontok, vagy hülyén nézek ki nyeregben... :s
2011. júl. 18. 15:39
 3/18 anonim ***** válasza:

Mikor ezt a kérdést megláttam, azt hittem, hogy valami 50-es kérdezi. Soha nem késő elkezdeni. 12 évesen meg pláne nem.

Ha jól értem, akkor az új sulidban lesz lovasoktatás is? Akkor semmi probléma. Mindenesetre egy alap lovastudást azért tényleg szerezz meg. Mondd el szüleidnek is, hogy milyen iskolába akarsz menni és hogy szükséges a lovastudás, hátha találtok megoldást. Ha nem feltétele a sulinak a lovastudás, akkor meg semmi probléma. Addig is spórolj és abból lovazzál, a szüleid biztos nem véletlen nem tudják finanszírozni ezt.

Sajnos ló nélkül lovagolni tanulni nem lehet.

2011. júl. 18. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
Köszönömmm. Igen, a középiskolában lesz lovasoktatás, és nem is feltétel a lovaglótudás. :)
2011. júl. 18. 15:42
 5/18 A kérdező kommentje:
Az is zavar, hogy ahova mennék, 7-10 évesen már kint vannak terepen...
2011. júl. 18. 15:51
 6/18 anonim ***** válasza:
100%
hát sajnos lovagláshoz ló is kell, mert semmi nem tudja visszaadni azt az érzést. viszont szerintem érdemes lenne a lovaglásnál használt izmaidat megerősíteni, hogy kevésbé fáradj majd el, ha lóhátra kerülsz. ezek ugye a hát, has és combizmok, főleg a belső combizmok. (utóbbit nagyon egyszerűen tudod erősíteni, elég ha egy labdát veszek a térded közé, és összeszorítod, ezt akár még a tv előtt is tudod csinálni.) én még a bokámat is gyakran szoktam nyújtani, ráállok egy lépcsőfokra úgy, hogy csak a talpam első harmada legyen rajta, és amennyire tudod, lenyújtod a sarkad. a lovasokra egyébként jellemző, hogy a mozgásforma miatt "megrövidülnek" az izmok, kevésbé nyúlékonyak, ezért fontos a folyamatos nyújtás :)
2011. júl. 18. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
0%
mi a neve az iskolának ahova mész ?
2011. júl. 18. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm utolsó előtti.

Uolsó: Még nem járok oda... És ez legyen magánügy. :$

2011. júl. 18. 21:23
 9/18 anonim ***** válasza:
Most miért nem lehet elmondani? :) Szintén hasonló iskolába szeretnék majd jelentkezni, de még nincs meg a megfelelő. Én is örülnék ha leírnád. Ha ide nem szeretnéd, legalább priviben írd le, mert érdekelne :)
2011. júl. 19. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
Ne tévesszen meg a százalék először nem én kérdeztem meg :P
2011. júl. 19. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!