Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hogy szoktassa hozzá a karámhoz?

Hogy szoktassa hozzá a karámhoz?

Figyelt kérdés

Elmúlt pár hónapja, hogy 2 éves a csikó. Kicsi korában volt karámba az anyjával, aztán átkerült(ek) a legelőre. És most akarok foglalkozni, játszani vele a karámba mert az kicsebb azért, meg csak ő lenne ott szóval a többi ló nem lenne bent a karámba. Tegnap bevittem , azelején csak sétált aztánn jött neki a karámnak, ugrált, bakkolt, vágtázott. Meg továbbra is próbált kitörni. Aztán egy kicsit a karámot is eltörte (amire a fát kell rárakni azt a kis vasrudat letörte). Utána meg kiengedtem mert nem akartam, hogy összetörje magát.

Először úgy megpróbálhatom hozzászoktatni, hogy vezetgetem pár kört a karámba?


Segítsetek légyszi!!


2011. júl. 18. 17:10
 1/6 anonim ***** válasza:

vidd be az annyát és 2-3 alakaom után vedd hi de úgy hogy láthassa de nelegyen a karámba és fokozatosan vidd meszebb a karámtól

ez minimum 1 hónapos munka

2011. júl. 18. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Az a helyzet, hogy az anyjával nem nagyon vannak jóba. Mindig sunyítanak egymásra :S
2011. júl. 18. 17:15
 3/6 anonim ***** válasza:
Szerintem vezessed be a karamba es legyel vele , probalj meg jatszani vele , hogy erezze jo hely , senki es semmi nem fogja bantani . Vigyel magaddal egy kis zabot , szenat oda . Meg fogja tanulni az a hely jo , biztonsagos a szamara . Ha joban vagy a loval nem lesz gond . Eloszor csak rovid idore menjetek . Pl 10 perc , meglatod hogyan viselkedik . Ha kell tartsad szaron nehogy kart okozzon onmagaban vagy benned .
2011. júl. 18. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Teremts neki komfortos környezetet. Legyen neki kaja, víz, nálad egy kis csemege. simogasd sokat nyugtasd meg, száron sétáljatok körbe, nézzetek meg minden félelmetesnek tűnő dolgot. Ha érzi, hogy biztonságban van, akkor nem fog bontogatni, de az is biztos, hogy ez nem megy egyik napról a másikra.
2011. júl. 18. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Ha vele együtt bemész a karámba és elengeded, akkor számíthatsz rá, hogy elsősorban menekülni fog, pláne, ha egész testfelületeddel szembefordulsz vele, ugyanis azt kommunikálod neki, hogy menjen el, meneküljön előled.

Legközelebb vigyél magaddal pár szál répát, és vezetgesd körbe, majd végül úgy engedd el, hogy először te kimész. Hagyd, hogy körbeszaglásszon, és legyél ott a karám mellett, hogy ne érezze egyedül magát. Ha belépsz hozzá, ne fordulj szembe vele, és ne nézz a szemébe, mert kezdődik elölről a menekülés, meg a bontogatás. Ha megszokta a jelenléted odabent, akkor kezdhetsz vele játszani.

2011. júl. 19. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Ugyan azt tudom mondani, mint az előttem írók. Annyit viszont hozzátennék, hogy ha már látod rajta, hogy nem érzi jól magát vidd vissza. Ha rájön, hogy neki ott is jó, akkor már nem fogja ezt csinálni:) Türelemjáték:)
2011. júl. 19. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!