Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Ilyenkor mit csináljak?...

Ilyenkor mit csináljak? Teendő? SÜRGŐS! Minden LENT!

Figyelt kérdés

Apukám egyik nap beállított hogy megmentett egy lovat..egy gidrán 5 éves kancát.Egy embertől vette aki ütötte,verte!Lécek törtek szét rajta..a ló annyira bizalmatlan mindenkivel hogy még a boxba se engedi be mert menekül.Ha pálcát lát lehetetlen lenyugtatni.3 másik lovunk van mellette.Nagyon sajnálom ezt az állatot és szeretném neki visszaadni az életét!Meg akarom értetni vele hogy ez még egyszer nem fordulhat vele elő..régebben versenyszerűen ugrott.Ez a célom vele.Kérlek segítsetek!Ugyan ezt kívánom annak a szemétnek aki ezt tette vele!

17/L


2011. júl. 19. 19:17
 1/7 anonim ***** válasza:
90%

Vedd fel a kapcsolatot a Noé Állatotthonnal, ott vannak mentett lovak, tudnak biztosan segíteni, tanácsot adni

[link]

2011. júl. 19. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
93%

sajnos nagyon hosszú idő lesz, mire visszanyered a bizalmát, már ha sikerül egyáltalán.. a boxban inkább békén hagynám, inkább tegyétek ki egy kisebb karámba, ami biztonságos, nem csak egy szál villanypásztor van körben. egy-két napig hagyjátok ott magára, ha kivittétek az abrakját, akkor is menj el minél hamarabb.


ezután legyél vele minden nap kicsit többet, de ne próbálj hozzá közeledni, hagyd, hogy ő kezdeményezzen. egy idő után majd megszokja a jelenléted, de elégedj meg annyival, hogy mellette vagy. ezután jöhetnek az érintések, addig el kell jutnod, hogy végig tudd dörzsölni az egész testét. ezután gyakorold vele az épolást, majd egy szál izzasztóval dolgozzatok, ilyesmi. ugyanúgy, mint egy csikóval, csak még annál is sokkal-sokkal lassabban.


mindenképpen légy óvatos :) sok szerencsét és türelmet

2011. júl. 19. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
95%

Karámozzátok külön, és ücsörögj vele a karámba, vagy csak legyél a látószögében.

Nem kell vele ilyenkor még erőltetni semmit. Egy ló elvesztett bizalmát visszaszerezni nagyon nehéz, és nagyon sok idő.

A kényeztetést nem javaslom, mert azzal csak átestek a dolgok túloldalára.

Ha haladtok valamennyire, akkor nagyon ajánlom a parelli féle 7 játékot.

2011. júl. 19. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
ma is üldögéltem vele.Csak néz engem.kb 1-2 méterre odajön hozzám ha kaja van nálam.nagyon sovány.köszönöm a válaszokat a parellira énis gondoltam.
2011. júl. 19. 20:21
 5/7 anonim ***** válasza:
78%
ajánlanám monty roberts csatlakozós módszerét, de csak abban az esetben, ha van már tapasztalatod e téren.
2011. júl. 19. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nekem egy kispónilovam van, aki szintén rettegett az emberektől de csak mert nem ismerte őket, nem látott életében még embert. Tehát hozzánk került, egy kancával van a boxban vele remekül kijött engem meg rettentő mód utált. Nem foglalkoztam vele, midnig mentem adtam nekik a a kaját a kancát simiztem és azt vettem észre hogy 1-2 hónap aztán ő jött hozzám. Nem csesztettem, nem simiztem csak megkapta az adagját és mentem is el. És egyszer csaka rra lettem fiygelems, hogyő jön és bökdös és piszkál túrja az sebeimet. Tehát ha azt látja hogy a többi lóval te hogy jössz ki biztosan figyel ő arra is, elég sok idő kell egy ilyenhez ne várj rögtön csodát, de biztosan menni fog:):) Mostanra a pónit azért kell nevelni mert neveletlen és csipked mert egyébként egy csődörcsikó:) November óta van nálam, és most érzem hogy nem fél tőlem,de meg van benne a vadság.
2011. júl. 20. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
írd le az email cimed:) megpróbálok segíteni
2011. júl. 22. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!