Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mit csináljak vele? A hátterét...

Mit csináljak vele? A hátterét a dolgoknak sajnos nemtudom teljesen elmondani ezért kérlek a kérdésre válaszolj ne kötözködj!

Figyelt kérdés
Van egy kancám, félrideg tartásban tartom itthon (van tetős rész, meg istálló ahol szabadon járkálhat) Most az esőben kint áll , csupa víz a ló és félek hogy megfázik a veséje (bár mindig ezt csinálta EDDIG baja nem volt). Néha bemegy a szín alá de amúgy mindig kint van abszolút nem érdekli hogy ázik... Esőtakarót nem rakhatok rá (ne bonyolodjunk bele, hogy miért, csak nem, és kész) , a boxos tartáshoz nincs hozzászokva, szabadon mehet mindenhova. Félek hogy megfázik.szerintetek?
2011. júl. 21. 17:23
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
semmi baja nem lesz.
2011. júl. 21. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
nyár van, melege van, hűsöl az esőben
2011. júl. 21. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Szerintem ha eddig nem volt baja, akkor elég erős a szervezete, hogy ezután se legyen, plusz szerintem beállna ő ha fázik, érezné ha jön a nyavaja és baja lesz, csak van annyi esze.. Az viszont érdekelne, hogy métr nem tehetsz takarót? Nem kötekedni akarok, csak mint érdekesség érdekelne:)
2011. júl. 21. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

szüleim miatt.


na meg, mivel egyedül van itthon mikor iskolában vagyok, nincs aki levegye róla mikor kell.


nagyvonalakban ennyi, de tudnék róla regélni órákig. :)


köszi a válaszokat!

2011. júl. 21. 20:48
 5/14 anonim ***** válasza:
Ja, szóval a ló csak a tiéd, te csinálsz mindent körülötte.. A szüleid félnek tőle, vagy nem akarnak ennyire segíteni? Vagy ők sincsenek otthon, mikor suliban vagy, és ezért nem? Szerintem amúgy mikor esős idő van, akkor az egész nap olyan, szóval hagyhatod rajta, amúgy sem lesz semmi baja, ha plusz két órát rajtavan, mikor már nem esik, ha meg nem mutatja jelét az eső reggel, akkor annyit nem fog esni, hogy annyira rá kelljen tenni.. De szerintem ha nem megoldható, akkor nem kell, szerintem érzi ha fázik és bemegy.. Utolsó voltam.
2011. júl. 22. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Dehogy tegyél rá takarót. Szeretik az esőt. Nálunk ilyenkor 35 ló áll kint az esőben, lógatva a fejét, és egynek sem jut eszébe a beálló alá menni és az istállóba sem akarnak bemenni.

Megfázni nem fog, a szőre lepergeti a vizet. Ha ilyenkor visszaborzolod, látod, hogy az aljszőr száraz.

2011. júl. 22. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Csak mert aztmondják megfázik a veséje.


Nost a mi ügyünk nem egyszerű. A szüleim "városi" felfogásúak, kb. addig vannak az udvaron amíg kiszállnak a kocsiból és bejönnek. Nem foglalkoznak az állatokkal. Enyém a ló, de még csak nem is etethetem, mert nem engedik, hanem járnak hozzánk etetni az állatokat. Bonyolult ez az egész, de azthiszem ha eddig nem volt baja akkor tényleg nem lesz ezután sem.. Csak zavar, hogy csurom víz a ló. Bár ha ráteszem a vizes szőrére a kezem, szinte meleg, szóval lehet még melegíti is, akkor lenne gond ha hideg lenne mert akkor már fázna..

2011. júl. 22. 10:31
 8/14 anonim ***** válasza:

Nekem is van egy lovam, és ő is volt már sokszor kint sőben a karámban.:)

Semmi baja nem lesz, nyugi.:)))

Amúgy ha megkérdezhetném, milyen fajtájú a paci?:D


És hogy hogy nem etetheted?:O

Szüleid félnek h bajod lesz?:(

2011. júl. 22. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Szüleim úgygondolják az nem lány dolga... :( Titokban kiszoktam trágyázni, meg kijárok kiporolni a szénáját, mert aki jön etetni csak elévágja a poros szénát, nem vizezi be a zabot, a vizet is algás vödörbe adja... Anno apum lovazott, abba születtem bele de ahogy öregedett (ő most 63 én 15) abbahagyta és mig kicsi voltam mások jártak lovagolni is, etetni is, és ezt a rendszert már nemakarja feladni. A lovam 4 éves magyar sportló, több mint 1 éve van velem :) Eléggé kényes volt mikor jött de mostmár sokkal ellenállóbb,gondolom alkalmazkodott a tartási körülményekhez. Nos, remélem, néhány éven belül már engedik hogy én lássam el, mert így érzem tisztességesnek hogy nem csak lovagolom, szeretgetem, foglalkozok vele, hanem el is látom.. :)
2011. júl. 22. 12:15
 10/14 anonim ***** válasza:

Háát ez jó...

El mondom h én hogy állok...:D

Édesapám lovasoktató volt fiatal korában, aztán felhagyott vele... Nagyon jó lovas volt, és most is az.:)

Most is van 6 lovunk, (köztük az én drága lovacskám:) )

És én etethetem őket meg minden, viszont nem lovagolhatok, és nem akar megtanítani, mert félt. Pedig ő nagyon sok embert megtanított már, csak pont ezért félt sajnos...:(

2011. júl. 22. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!