Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hogyan kezdhetnék lovakkal...

Hogyan kezdhetnék lovakkal foglalkozni?

Figyelt kérdés

Régóta szeretnék egy tanyát, amit könnyen meg lehet közelíteni vonattal vagy busszal. Lovak bértartásával, és gyerekek vagy felnőttek lovagoltatásával szeretnék foglalkozni. Csak hobby szinten, megtanítanám a lovaglást, és a lovakkal való helyes bánásmódot.

Csak egy a baj, hogy hogyan kezdjem el?

Ha dolgozok akkor nem tudok lovakkal foglalkozni, és a fizetés se sok, hogy abból félre tudnék tenni.


Ti hogyan kezdtétek el? Esetleg tudnátok valami tanácsot adni?


2011. júl. 22. 16:56
 1/6 anonim ***** válasza:
Hát ez elég komoly szerintem. Rengeteget kéne dolgozni, hogy ezt megvalósíthasd ha nincs valaki aki támogatna anyagilag. 2. nem tudhatod, hogy mennyire menne ez, hányan járnának hozzád és hogy megérné-e folytatni esetleg. Oktatni csak edzői, vagy segédedzői papírral lehet és fontos is, hogy legyen, mivel a gyerekek a te felelősségedre lovagolhatnának csak. Aztán számolnod kell azzal, hogy a lovakat etetni és itatni kell, trágyázni. Ha van 10 ló pl. nem hiszem hogy te fogod egész nap trágyázni meg pucolni a boxokat, szóval egy lovász is kell ilyen helyre. Ezeket át kell gondolni, mert nem kis munka és felelősség!
2011. júl. 22. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Hát először gondolj bele.

Megvenni egy megfelelő helyet(ami bazi nagy) kb 1 millió

istállót építtetni: nekünk 4 boxos istálló 500.000 ft volt.

meg kell venni a lovakat: 300.000/ló (minimum)

Felszerelés:erre annyit mondok hogy egy jó fajtájú nyereg nincs 100.000Ft alatt!

Nekünk 25.000Ft/hó/ló és sok mindent mi termelünk meg.

2 havonta patkolókovács: kb8000Ft/ló

ha kell állatorvos(de vannak kötelező oltások is):akár 100.000Ft

és még nem beszéltünk arról hogy kell karám és legelő edző pálya.

Különleges képesítés mert különben nem oktathatsz!

és egy lovász sem árt mert azért nem egyszerű a ló gondozása.

aztán nyaralni se nagyon mehetsz max1-2 napra.

szóval ezt nagyon meg kell gondolni!

Meg mi van ha nem jön be és nem sokan mennek lovagolni?

szóval költséges játék!

2011. júl. 22. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Uh...

Hát én nem gondolkodtam ekkora létszámmal.

Itt a közelünkben lévő tanyán csak négy ló van bértartásban, és a tulaj nem oktat, csak a lovakat tartja el. Évek óta így él a családjával.

Akkor Ő hogyan tudja eltartani? Annyira nem merem kifaggatni, mert nem akarok tolakodó lenni.

2011. júl. 22. 22:07
 4/6 anonim válasza:

Vigyázni kell az Apeh-al és a VPOP-val is, mivel ha lovagoltatsz, bértartást vállalsz vagy bármi bevételed van az adóköteles.........

+Ántsz-i engedély is kell a lovak miatt, ha nem csak magadnak tartasz lovat háznál...

és még sokminden.

vállalkozói engedély

(cég v egyéni vállalkozó...)

2011. júl. 23. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Szerintem nyugodtan kérdezd meg, nem leszel tolakodó!.. ha segítőkész, akkor elmondja az előnyeit, hátrányait, úgyhogy csak hajrá! :)
2011. júl. 23. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Sokat segítettek! :-)

Aszem felbátorodtam. Megkérdezem, Ő hogyan kezdett neki stb.

2011. júl. 24. 12:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!