Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mi lehet ez a duzzanat?

Mi lehet ez a duzzanat?

Figyelt kérdés

Fogok hívni állatorvost,csak előtte szeretném tudni hogy tapasztaltatok e már ilyesmit.


A lovam nyakán, ott ahol a feje és a nyaka találkozik néha megjelenik egy duzzanat. Puha, és egy kis idő után eltűnik, majd ismét megjelenik. Ez valamilyen allergia? Valaki,hasonló eset?


2011. júl. 22. 19:18
 1/3 anonim ***** válasza:
Be lehet dagadva a nyirokcsomója, vagy a fültő alatti nyálmirigye, de inkább az utóbbi. A fültő alatti nyálmirigy akkor szokott bedagadni, ha rosszul van elengedtetve a ló, hamis törés alakul ki a nyakán, és nagyon be van feszítve a feje. Olykor ez megduzzad és néha be is gyulladhat a megerőltetéstől.
2011. júl. 22. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! Remélem nem én okoztam a problémát! Megpróbálok jobban figyelni nehogy miattam legyen még gond!!
2011. júl. 22. 20:08
 3/3 anonim ***** válasza:
Szerintem ez elég sok mindentől lehet, én lovamnak attól jött ki, hogy megcsípte egy hatalmas bögöly( általában ettől, mivel nem tudják onnan elzavarni..) aztán az egyik kis pónin meg azért jött ki, mert az állatorvos oda adta neki az injekciót.. és begyulladt neki. De már múlik el. De jobb ha látja egy állatorvos! :)
2011. júl. 22. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!