Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Miért érzem úgy vágta közben,...

Miért érzem úgy vágta közben, hogy muszáj kapaszkodnom elöl a nyeregbe?

Figyelt kérdés
Tegnap kezdtem el vágtázni futószáron, kengyellel. Persze kapaszkodtam, de úgy éreztem, anélkül nem menne. Ez miért lehetett?
2011. júl. 22. 19:22
 1/5 anonim ***** válasza:
Én utálok futószáron vágtázni, ott nekem sem ment kapaszkodás nélkül.. Szerintem azért, mert még nem tudsz szorítani úgy, új az érzés, ezért kézzel próbálod belehúzni magad a nyeregbe..
2011. júl. 22. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszi
2011. júl. 22. 19:37
 3/5 anonim ***** válasza:

Ha tegnap volt az első vágtád, akkor magától értetődő, hogy kapaszkodtál, egy ideig még nem is fog(!) menni nélküle. :)

Hiszen ez egy új mozgásfajta, jóval gyorsabb iram, bele kell rázódni, meg kell szokni, eleinte még csak úgy tudod átvenni a ló mozgását, ha folyamatosan beletolod magad a nyeregbe, tartod magad. Ahogy aztán szépen egyre többet vágtázol majd, kapizsgálni kezded, elengedettebb lesz a csípőd, és rájössz, hogy kapaszkodás nélkül is tökéletesen elringasz a ritmusában. :) Ennek a fejlődési folyamatnak ez a rendje, amikor először ültél róla sem ment minden kifogástalanul.

2011. júl. 23. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Már értem. Köszi!
2011. júl. 24. 10:27
 5/5 anonim ***** válasza:
Szerintem nagyon fontos, hogy bízz a lovadban, és meg kell lennie az összhangnak is. Lehet, hogy csak sokára mersz majd egyedül vágtázni, de ne siesd el! Legyél kitartó és menni fog ;)
2011. szept. 4. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!