Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Csak én nem szeretek ilyen...

X) kérdése:

Csak én nem szeretek ilyen "nekem tök mindegy csak legyen vége a 30 percnek" típusú lovakon lovagolni?

Figyelt kérdés
Nos én itt a városban tanultam egy "lovardában" lovagolni kb 1 évig rendszeresen jártam.. De most arra került a sor hogy legyen egy saját lovam. Az egyik ismerősünktől kaptam akinél ki is próbáltam párszor de nem igazán ment jól. Most olyan mintha újra lovagolni tanulnék :D szerintetek sem lehet ilyen helyen megtanulni rendesen lovagolni?
2011. júl. 22. 22:51
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Csak te. És pontosan ezért nem tudsz lovagolni se, mert ahelyett, hogy a meglévő helyzetet kihívásnak tekintenéd, és tanulnál belőle, inkább keseregsz. A rossz lovakon megtanulni lovagolni...
2011. júl. 22. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Adom az első válaszát. Minél problémásabb, vagy nehezebben kezelhető lovakon tanul az ember lovagolni, annál jobb. Amikor én elkezdtem kicsit jobban megtanulni, az edzőm mindig hisztis, vagy hajtós, vagy bakolós lovat adott alám, hogy tanuljak. Eleinte sokat estem, de most már örülök, hogy több lovon tanultam, mert könnyedén fel merek ülni bármilyen lóra, és mindig meg tudom oldani a gondokat.
2011. júl. 22. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
45%

Ezt a baromságot amit az első két válaszoló írt.!

Az első jó pár évnek az a lényege hogy jól képzett, de nem befásult lovon tanuljon az ember.ilyen nincs 1500-2000/óráért.

Ha egy ló rohan, bakol akkor ott valami el van cseszve, speciálisan kell lovagolni, ha azt tanulja meg valaki akkor egy normálisan képzett lovat nem tud lovagolni.

2011. júl. 23. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó! Már mért kéne speciálisan lovagolni? Mindet ugyanúgy kell kezelni, csak max megtanulod kiülni a bakolásait meg a megugrásait...Szerinted a problémásabb lovakon fordítva kell ülni? Vagy fejenállsz rajta? Ugyanúgy kell lovagolni, max jobban figyelsz...

Szerintem az első kettő jól írta, problémás lovon tudsz megtanulni jól lovagolni..

2011. júl. 23. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Pont ezért nem értem én sem hogy csak az én oktatóm volt ilyen vagy a legtöbb helyen így oktatnak...
2011. júl. 23. 10:28
 6/8 anonim ***** válasza:
35%

szakértő hozzászólás volt...

Nem állok fejen egy lovon sem.

Egy elrontott lovon csak rossz beidegződések leszek.

Még egyszer hangsúlyozom hogy nem szabad elrohanós lovon oktatni.Először ki kell javítani és utána ráültetni tanítványt.

Egyébként ez tetszik.:elrontott, rossz lovakon oktatni és elhitetni hogy a tanítvány így tanul meg lovagolni. ez ÜGYES!

2011. júl. 23. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
78%

Egy befásult lónak újra élvezetté tenni a munkát szép kihívás.Bakolós, elrohanós lovat rendbe tenni az is.

Viszont ahhoz, ahhoz, hogy a lovas tudja mit várjon el a lótól ahhoz egy olyanon kell megtanulnia lovagolni, amelyik jól be van lovagolva és élvezi a munkát. Látja a mintát, tudja mi a cél, aztán jöhetnek a problémás lovak és azok megoldása.

Én sem szeretek olyan lovon lovagolni, akit szó szerint végig kell rugdosni, mert nincs kedve menni, de olyanon se akivel végig kell szenvedni, mert rohan vagy bakol.Persze le tudom küzdeni ezeket a problémákat, de nekem nem mindig van kedvem ahhoz, hogy a problémákat kezelgessem, szükségem van örömlovaglásokra, amikor minden működik elsőre.

2011. júl. 23. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

sztem nagy hülyeség amit az első 2 írt... persze ha már egy problémamentes lovon,minden jól megy jöhetnek a nehezebb esetek,hiszen fejlődni kell...de elsőre egy rohanós,bakolós stb lóra ültetni pl egy kisgyereket?

azt hiszem az ilyen felfogás miatt látni annyi lovast aki agyonrugdossa, és tépi a ló száját.

2011. júl. 24. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!