Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Most akkor milyen fajta a lovam?

Most akkor milyen fajta a lovam?

Figyelt kérdés

Az anyja egy Furioso volt, a neve Fruzsina, róla nem tudok szinte semmit. Az apja 2297 Széplak X-37 (XXI. tm.).

Oktatóm szerint kisbéri félvér. Pl mondok egy nevet, hogy a lovam neve pl: Tocsi vagy mit tudom én. Akkor mi a teljes neve? Az apai nagyapjának a nevét még hozzá kell illeszteni és ő is egy Széplak mén volt, akkor a lovam teljes neve Széplak Tocsi, vagy hogy megy ez ? Valaki segítsen!


2011. júl. 22. 23:28
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem kell hozzáilleszteni a nevet, olyan nevet adsz neki amit akarsz!!:)
2011. júl. 23. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Csak tisztavérű lovaknál van jelentősége a névnek, ott jelölhet származást és egyebeket. Mivel a tiéd félvér, a neve simán Tocsi ez szerepel(ne) az útlevelében is.
2011. júl. 23. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Szóval akkor a lovam kisbéri félvér?
2011. júl. 23. 14:32
 4/5 anonim ***** válasza:
Szerintem igen.
2011. júl. 24. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
A kisbéri félvér egy lófajta. Kisbéri félvér csak 2 kisbéri félvér lótól születhet, esetleg egy kisbéri kancától és egy a kisbéri fajtában elfogadott méntől. Csak a ménesbe felvett, tenyészvizsgáztatott ló kaphat "tenyész-nevet". Neked semmit sem kell a lovad neve mellé tenni. A neve Tocsi..és pont. A lovad fajtája a leírtak alapján magyar félvér.
2011. aug. 9. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!