Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Egy díjugrató versenyen...

Egy díjugrató versenyen muszáj ugró nyerget használni, vagy lehet indulni univerzális nyeregbe is?

Figyelt kérdés
2011. júl. 24. 16:04
 1/7 anonim ***** válasza:
attól függ mennyire rangos a verseny.egy házi bajnoságon lehet,de egy nemzetközin már nem biztos.persze ezt a vezetőségtől ,vagy a szervezőktől kell megkérdezni.kell megkérdezni
2011. júl. 24. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
ha versenyen ugrót használok,a pályán meg univerzálist az előbb utóbb feltöri a hátát a lónak.Nem?
2011. júl. 24. 16:19
 3/7 anonim ***** válasza:
Szerintem legyen egy mindig megszokott nyerge. Országos, és nemzetközi versenyeken ugró nyereg. Amúgy meg bármiylen jó. pl amibe leraktad a REVet. :)
2011. júl. 24. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

nem fogja feltörni a hátát, ha kétféle nyerget használsz, gondolj bele, a militarysok is többféle nyerget használnak. a lényeg, hogy mindkettő passzoljon a lóra.


mellesleg még szerintem B0-ban és B1ben használhatsz univerzális nyerget, de a magasabb akadályokon már nagyobbakat kell könnyíteni. viszont ha engem kérdezel, akkor már az edzés elején is használhatsz ugrónyerget, mert ennek olyan támaszai vannak, ami segít neked az ugrás felett

2011. júl. 24. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
előző vagyok, még annyit tennék hozzá, hogy a versenyszabályzat nem korlátozza a felszerelésed, bármit használhatsz. (persze tiltva van pár segédszár, meg ilyesmi, de a kérdésed nem erre vonatkozott :)
2011. júl. 24. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Miért nem szereted az ugrónyerget? Más az univerzálisat utálja nagyon. Elmesélnéd mi a bajod vele? Még nem nagyon hallottam ilyet:O:D
2011. júl. 24. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
volt szerencsém ugratni rendes ugró nyeregben meg univerzálisban...nekem az univerzálisban sokkal jobb volt,kényelmesebb
2011. júl. 24. 20:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!