Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Miért sunyít mostanában?

Miért sunyít mostanában?

Figyelt kérdés

Van egy ló, ahol lovagolok. Mostanában hátra csapja a füleit és néha odacsíp, amikor csak simogatni szeretném. Én idén még nem ültem rajta, csak gondozom. Minden nap leápolom és rendbe rakom a boxát naponta többször is. Még soha nem bántottam, mégis így viselkedik velem. Mi lehet az oka?

Az lehet, hogy azért, mert eddig futószáraztak vele és haladó lovas ült rajta, most pedig egy kezdő lovas?

Vagy bennem van a hiba? Pedig nekem semmit nem változott a viselkedésem vele szemben. Ugyan olyan határozottan és nyugodtan viselkedek vele, mint a többi 8 lóval.


2011. júl. 25. 20:07
 1/9 anonim ***** válasza:
Nincs veled gong csak valami tortent a loval ha eddig nem csinalta ezt . Lehet tobb oka is . Csiklandos , valaki mindig mecsipte , megutotte mostanaban , lehet erosebben nyomod ra a vakarot es o meg erzekenyebb erre , lehet ha egy lo vemhes vagy csikoja van . Neha nehez megtalalni a problemat . Probalj kicsit valoztatni a pucolason . Majd kiderul .
2011. júl. 25. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Egy ménről van szó. Attól tartok lehet megcsapkodták ostorral. A farán van 3 csík. Az az lehet?
2011. júl. 25. 20:14
 3/9 anonim ***** válasza:
a lovardában ahova járok ott is van egy ló aki a boxában harap és odakap én nem szoktam vele foglalkozni akkor inkább szépen lenyugtattom :) régebben rosszul bántak vele ezért viselkedik igy , lehet azzal aménnel is rosszul bántak vagy csak félős . Nyugodtan simogatsd meg ne félj tőle elöszőr ott simogasd ahol hadja és egyre közelitsd a fejéhez ha nem csíp meg akkor jutalmazd meg egy kis almával de ne vidd túlzásba a jutalmazást mert nagyon falánká válhat :D sok szerencsét remélem tudtam segiteni
2011. júl. 25. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
hány éves a mén??
2011. júl. 25. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
7 éves. Nem, nem félek tőle, minden nap ápolom, olyankor meg sem moccan vagyis nem csinál semmi rosszat. Csak amikor végeztem a dolgaimmal, akkor oda szoktam menni hozzájuk kicsit simogatni Őket. Ilyenkor a többi odajön hozzám és odatartsa a fejét, hogy simogattam. Ez a ló mostanában pedig csak sunyít.
2011. júl. 25. 20:35
 6/9 anonim ***** válasza:
irtam volna h lehet kamaszkorbalépett de mivel 7 éves igy már kinötte azt a korszakot lehet féltékeny a többi lóra hogy őket simogatod? :/ de nehéz igy megállapitani
2011. júl. 25. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Szerintem nasival jobban megszeret. Lehet,hogy érzékeny ponton pucolod.
2011. júl. 25. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Ma vittem nekik dinnyét. Hát majdnem leharapta az ujjam. Holnap megfigyelem, hogy a többiekkel is így viselkedik-e. Bár az egyik kanca sárlik 2 boxal odébb. Ez is befolyásolhatja? (de csak a napokban kezdett el sárlani) a ló pedig már 2 hónapja ilyen.
2011. júl. 25. 22:44
 9/9 anonim ***** válasza:
Hat a nasi a legroszabb dolog . ilyenkor ugyanis sok lo hajlamos lesz a csipkelodesre pont az miatt , hogy kap valamit . A meneknel neha kiszamithatatlan mit csinalnak . Elegge szelesek tudnak lenni , de lehetnek nagyon kezesek . Az is szamithat , hogy egy kanca sarlik persze . Szerintem ahogy leirtad neha odacsaphatnak neki vagy gyakran es nem bizik mar annyira az emberben . Ez nehez dolog , ha verik nem igazan lehet a bizalmat visszaszerezni .
2011. szept. 6. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!