Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hol tanulják ezeket az "okos"...

Hol tanulják ezeket az "okos" dolgokat a lovasok, h ha fordulunk a lóval, akkor a külső szár enged?

Figyelt kérdés

Ki hol tanul ilyet? Teljesen le voltam döbbenve, nem hittem hogy ennyire a béka feneke alatt van az oktatás...

Voltam most pár helyen, és olyan dolgokat láttam, hogy majdnem elsírtam magam.


2011. júl. 25. 22:28
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
4 éve lovagolok, és tudtommal a külső szárat mindig meg kell tartani.
2011. júl. 25. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Ez így van. mármint külső tart. nekünk szerencsére jól tanítottták. Sajnos van pár ilyen hely... Múltkor versenyen voltunk és egy csaj úgy ült h azt hittem lehidalok... A keze fentvolt elég látványosan előre dőlt, és sorolhatnám. ott volt az edző is, de semmi. Én meg csak néztem...Mien oktató az iylen az oké h ügyeségibe indult deakkor is... Már láttam olyan lovast is aki a ló egyik fülére nem húzta rá a kantárt... sajnos vannak ilyen helyek. inkább kerülöm az ilyeneket. jó a mostani lovarda már lassan 6 éve oda járok, ott nem tanítanak marhaságot
2011. júl. 25. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
az a baj, h aki nem látott még jót, az simán elhiszi a baromságokat is. Egyik kis lovas múltkor úgy irányította, h oldalra lefele húzta a belső kezét, külsőt meg természetesen engedte. Ilyet azért magától csak nem talál ki.
2011. júl. 25. 22:47
 4/11 anonim ***** válasza:
0%
Te is elhitted a baromságot. Mármint, hogy úgy kell csinálni, mert azt mondták. Az persze fel se merült benned, hogy lehet 1 kézzel, lógó szárral, kantár nélkül stb menni lóval, és láss csodát, irányítható. Akkor minek is tartod a külső szárat olyan hevesen? Mert versenyen még egy dolog, ott kell a pontos és gyors irányítás, de rég elmúltak azok az idők, amikor csak vaskalapos angol hobbilovas lehetett az ember.
2011. júl. 25. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Monjduk azért tartod meg a szárat, hogy ne vállazzon be a ló és menjen egyenesen tovább behajlított fejjel... Igen, lehet máshogy is irányítani, nálunk tanuljuk is, de azért nem csinálod rosszul, ha tudod hogy hogy a jó, és lehet máshogy is irányítani...
2011. júl. 26. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

igen elhittem, mert működött...

És képzeld, lovagoltam már laza lógó szárakkal is, de a külsőt akkor se dobáltam el, ugyan olyan hosszú volt mint a belső. Azért váltottam angolra, mert abból a környéken megfelelőbb edzőt találtam.

Lovagoltam már kantár nélkül is, volt h csak kötőfékkel, volt h csak laza hackemorral(nem a nagyfeszítőjűvel) volt olyan is h minden nélkül.

Nem azt mondtam h nem lehet laza száron lovagolni. De ha már látszólag angol stílusban lovagol az ember, akkor csinálja legalább kb normálisan, még az is, aki hobbizik...

2011. júl. 26. 08:05
 7/11 A kérdező kommentje:

08:02-es

nem értem teljesen amit írtál...Ti hogy tanuljátok?

(egyébkét nem azt kérdőjelezem meg, h ez ahogy én tanultam jó e, hanem arra vagyok kíváncsi h hol tanulják ezeket a külső szár engedes módszereket..)

2011. júl. 26. 08:30
 8/11 anonim ***** válasza:
Sehogy nem tanítják, sehogy nem kell engedni a külső szárat. Ha mész egyenesen, és bármelyik szárat behúzod, akár ha kanyarodni akarsz, előfordul, hogy csak behajtja a fejét, és továbbmegy a vállán. Normálisan kell mindig lovagolni, akkor is ha csak hobbyzik valaki... Két szár egyforma, külső tart, belső húz, de ha össze vagy szokva a lóval, vagy annyira jól megy, akkor ha csak megmozdítod az ujjad is fordul rá. Egyébként igen, lehet irányítani súlyponttal, derékkal, stb, mi ilyenkor egy kézben fogjuk a szárat, hogy azt még véletlen se használhassuk, és kengyellel, stbvel irányítunk, hogy amerre menni akarsz abba a kengyelbe erősebben lépsz. De attól még nem kell lesántítani a lovat a vállazással... Úgyhogy sehol nem tanítják a külső szár engedést, legalábbis nem tudom elképzelni, mert nem is igazán működik, van olyan ló, amelyiket nagyon rövid szárral se birod kiskörre venni, mert az utolsó pillanatban felrántja a fejét, és szembe megy mindenkivel, nem fordul be a kör végén... 8:02 voltam
2011. júl. 26. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

ja, így már értem. (én egyszerre szoktam a testsúly, láb, szár...)

Valahol biztos tanítják így is, mert nagyon sokan így válaszoltak a hogy fordulunk kérdésre...

2011. júl. 26. 09:02
 10/11 anonim ***** válasza:
Az a baj, hogy ma Magyarországon aki már kétszer látott lovat, az edzőnek hiszi magát és osztja az észt. Ha betartanák az elvileg már törvényileg szabályozott dolgokat - ki, hogyan és milyen feltételekkel tarthat fenn lovardát, oktathat, túralovagoltathat, stb. - a lovardák 90%-át be kéne zárni. Én akkor akarok infarktust kapni, amikor jön hozzánk valaki lovagolni, elmondja, hogy ő már terepre jár, de amikor felültetem a lovardában (nálunk senki nem mehet terepre, amíg nem láttam, hogy lovagol idebenn) képtelen kommunikálni a lóval, nem tudja beugratni vágtába (nemhogy helyes lábra, sehogy!), nem tudja, hogyan kell fölvenni, képtelen egy járóiskolán átlovagolni, stb. Ennél már csak az volt cifrább, amikor egyszer jött valaki, hogy terepre szeretne menni, mert mindig terepen lovagol, beküldtem a karámba, a könnyű ügetésig nagyjából rendben voltunk, aztán amikor kértem, hogy vágtázzon, azt mondta, fél a vágtától, így ő sosem szokott vágtázni. És az ilyet kiviszik terepre! És ezek csak néhány kiemelt eset, de millió van ilyen.:-(
2011. júl. 26. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!