Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hogyan kel üljem ki ha bakol...

Hogyan kel üljem ki ha bakol a ló?

Figyelt kérdés
2011. júl. 26. 00:43
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
31%
először is tanulj meg írni, másodszor, ha biztos az ülésed ki kell tudni ülni, ha nem, akkor futószáras munkákat is be kell iktatni, ott csak az ülésre figyelj, és tulajdonképpen lovagolni akkor kell elkezdeni ha ez már biztos, de ha nem veszed ilyen szigorúan, akkor lovagolhatsz, csak esetleg könnyebben leesel, ha van valami, és nem tudod jól adni a segítségeket, mert nem biztos az ülés, ezért ha néha-néha futószáras munkát végzel javulni fog
2011. júl. 26. 01:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim válasza:
Ezt jól elmagyaráztad xD
2011. júl. 26. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
53%
A kezed lent, és szorítassz lábbal mint az állat, pont így maradtam fent egy rugdosódás alkalmával egy esés után öt perccel előtte:) És ha felrúg, akkor hátradőlsz, mert én pl hajlamos vagyok úgy leesni, hogy előre dőlök, és nem szorítok, és így éppen csak megemeli a hátulját és lent vagyok..
2011. júl. 26. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
83%
Általában azért esnek le sokan mert előre dőlnek. Igazából ez a kulcsa mindennek, hátra kell dőlni, a lábaidat nem felhúzni.
2011. júl. 26. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
70%
lábbal nem szorítasz mint állat, hanem tartod megad, és mélyen leengeded. Váll hátul marad, és hajtod előre a lovat.
2011. júl. 26. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
62%
Ha nem szorítassz akkor dob rajtad egyet és lerepülsz mint egy homokzsák... Szorítani lovaglás közben is kell, mintha nem is lenne kengyeled, így a bakolásnál is fentmaradsz..
2011. júl. 26. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
67%

ha szorítasz mint állat, akkor felhúzod a lábad, és máris nem helyesen ülsz a lovon....

Ha helyén van a lábad, és tartod vele magad, akkor hajtani is tudod a csizmáddal a lovat, és mivel mélyen lenn van a lábad, ezért az egyensúlyod is jobb (fizika) és nem esel.

(melyik esik hamarabb azonos szituban...a galoppnyeregben ülő, vagy a díjlovasban. Jó ez most nagyon éles sarkítás, mert a galopposnak már annyira fel van húzva h nem tudja magát tartani...De a lényeg h a láb legyen mélyen, sarok leenged, nem húz fel.)

2011. júl. 26. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
Nem mondtam, hogy húzd fel, térddel szorítanod kell minden esetben, felhúzás nélkül..
2011. júl. 26. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
91%

Az ülésed legyen "mély", vagyis a nyereg legmélyebb pontján ülj, elengedetten, derekad legyen laza, comboddal szorítasz, sarkaidat ne húzd fel, dőlj hátra és igyekezz megtartani a ló fejét. Amíg a szár a kezedben van tisztességesen, addig nem tud akkorát bakolni, hogy leess. Ha kicsúszik a szár a kezedből, a ló le tudja csapni a fejét, akkor pedig repülsz, mint a győzelmi zászló.

Egy idősebb, nagy nevű díjlovas edző pedig a kövektező trükköt tanította, mert nagyon bakolós volt a lovam: maradj mélyen ülve, egyik kezed a ló marja fölött legyen, a másikat (általában a külsőt) emeld meg. Ez elég kényelmetlen a lónak, abba fogja hagyni a bakolást. Nekem bevált.:-)

2011. júl. 26. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
Dőlj hátra kengyelt előre, és támaszkodjbele, plussz a kezeddel is rásegithetel.
2011. júl. 26. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!