Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Miért nem lehet a lovat...

Miért nem lehet a lovat zablával a szájában legeltetni?

Figyelt kérdés
Amikor voltam lovastáborba mindig megtiltották hogy zablával a szájában legeltessük s jol leszidtak minket ha a lovak ugy ettek h a zabla a szájukba volt:SSS de miért? máshol látom hogy van aki zablával is legelteti a lovakat..? most akkor nem értem?:S miért van ez?
2011. júl. 26. 10:39
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Én sem szeretem ha zablával legeltetnek, mindig odafigyelek rá, hogy lekerüljön róluk, ha legelnek. Nem tudják úgy nyelni a füvet, és rátapad a zabla belső vasára. Volt olyan esetem, amikor kocsiban lévő lovakat hagytam magukra egy pár percre, és amire visszamentem fuldokolt az egyik. A szálas fű úgy rátapadt, hogy szépen elzárta a lég és nyelőcsövét. én ha lovagoltatok, akkor az óra végén átteszem a lovakat sima kötőfékre, és úgy legelnek.
2011. júl. 26. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
úgy van, ahogy az első írta. Ennek logikusnak kellene lennie... ha jól belegondolsz..:)
2011. júl. 26. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Én nem értek a lovakhoz,de evidensnek gondolom,hogy senkinek nem jó úgy enni,hogy "szerszám" van a szájában.

Próbáld ki egyszer,és rájössz.

2011. júl. 26. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Nem bír nyelni normálisan, és a zabla felsértheti a szájpadlását, plusz még millió ok, amiket előttem leírtak. Sokan legeltetnek így, velem is előfordul, hogy amíg hevedert húzok, addig lehajol, de rögtön felhúzom a fejét, nem feltétlen baj, ha egyszer-egyszer így véletlen előfordul, de direktben jobb lenne kerülni, akkor is ha sokan hagyják... Nem jó neki, itatni sem szabad így. Te legyél okosabb, és ne legeltesd a lovad így!
2011. júl. 26. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Én még mielőtt nem tanultam lovagolni,mentünk egyszer a suliból lovagoltatásra,ott engedték a lovakat zablával legelni.

Ám amikor én jártam lovastáborban,nekünk sem engedték.Egyszer emlékszem,volt egy nagyon lusta,falánk ló.Rajta lovagoltam karámban és egyszer meg kellett állni,mert a másik lovassal valami gáz volt.Megálltam,kicsit leengedtem a szárakat,erre a kis falánk abban a pillanatban legelni kezdett :)

Szóval szerintem azért nem lehet,mert megfulladna,elsőnek igaza van.

2011. júl. 26. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
És különben is? Ki szereti lepucolni a zöld nyáltól ragacsos zablát?? Hamar rászárad és nehéz levakarni. :D De egyébként sem kényelmes a lónak
2011. júl. 26. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Nem jó és kész, csak annyira zabások hogy szarják le, hogy kényelmetlen, vagy bármi, esznek amikor csak lehet, plusz neki hiába mondod, hogy de kis buta vagy, hát megfulladsz, ne egyél, nem érti, szóval ne hagyd neki, ennyi.
2011. júl. 26. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Én még nem hallottam olyan esetről hogy zablával legeltetésnél fulladt meg egy ló(biztos volt rá példa de én még nem hallottam).

Lehet az is az oka, hogy azt tanulja meg hogyha szerszám van rajta akkor nincs kaja.mert ha néha hagyod neki akkor minden megállásnál már hajtaná a fejét..

2011. júl. 26. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Te ennél egy nagy vasdarabbala szádban????
2011. aug. 7. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!