Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hogyan csinálják a filmekben,...

Hogyan csinálják a filmekben, hogy vágta közben nem pattognak?

Figyelt kérdés
Mert minden filmben azt láttam, hogy tökre simán ülnek a lovon, miközben vágtáznak. Még csak fel sem állnak, vadászvágtába. Nem tudja valaki, hogyan csinálják?
2011. júl. 27. 00:06
 1/7 anonim ***** válasza:
31%
Nem vagyok szakértő, de a nyeregtől sok minden függ. Ez a műlovagló angol nyereg ilyen pattogós szerintem, az amerikai cowboy-nyereg nem, meg a régi magyar nyergek sem. Meg persze a régi, középkori nyergek sem, bár ilyeneket filmben biztosan nem használnak.
2011. júl. 27. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
79%
Úgy, ahogy a sima lovasok sem pattognak.. Nem tudom, hogy lovagolsz-e, de minden csak gyakorlás kérdése, és angol nyeregben is lehet úgy ülni, hogy akár meg sem mozdulsz, csak kihúzva ülsz...
2011. júl. 27. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
77%
Egy átlagos lovas már nem pattog a nyeregben, csak a nagyon kezdők, vagy nagyon tehetségtelenek. Egy átlagos képességű lovagolni tanuló embert nagyon maximum fél év alatt (de akkor már sokat kínlódunk vele) simán megtanítom nyugton ülni a nyeregben. A filmekben amúgy - tisztelet a nagyon kevés kivételnek - általában katasztrofálisan rosszul lovagolonak.
2011. júl. 27. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
26%

sehogy

sima lovasok én se pattogok se szőrén se nyeregben se...

2011. júl. 27. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Igazából még csak kétszer vágtáztam, és akkor sem sokat. Úgy tűnik, hogy valamit nagyon rosszul csinálok.
2011. júl. 27. 20:00
 6/7 anonim ***** válasza:
43%
Nem tudom hány éves/mekkora vagy, de szerintem a kicsik jobban pattognak, egyszerűen azért, mert könnyebbek.
2011. júl. 27. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
78%
Nem csinálsz semmit se rosszul! :) Én is és mindenki más így kezdte, sőtt még én is ha nem is pattogok de elemelkedek a nyeregből amikor azon az egy bizonyos lovon lovagolok, másikon nem. Ha csak kétszer vágtáztál akkor ne is csodálkozz, valószínűleg vannak hibáid éppen azért mert most kezdted. De te is tudsz majd úgy lovagolni mint azon a lovasok a filmben. :)
2011. júl. 27. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!