Kezdőoldal » Állatok » Lovak » A lovam lovaglás közben...

A lovam lovaglás közben folyton emelgeti a fejét, mitől lehet ez?

Figyelt kérdés
Mitől lehet az, hogy lovaglás közben amikor a szárral babrálok (pl lassítani akarok és visszahúzom kicsit) akkor a lovam felemeli a fejét és nem hagyja h "irányítsam". Ez addig nem volt gond amíg "martingán szárat" használtam, de most, hogy nincs ez eléggé zavaró. Valamit rosszul csinálhatok, vagy attől lehet, hogy menős a lovam? Meg alapjáraton elég nehéz megfogni ha szabad területet lát (vágtázhatnékja lesz vagy nem tudom). Előfordult, hogy annyira menős volt, hogy szinte meg sem tudtam állítani a vágtában és annyira tépnem kellett a száját(amikor nem volt martingán szár ami segítsen) hogy ki is sebesedett neki egy kicsit. Érdekes, hogy miután nagyon megtéptem neki a száját, behajtotta a fejét. De nem hinném, hogy a folytonos erőlködés és szájtépés lenne a normális módja annak, hogy "engedelmes" legyen. Mi lehet a megoldás? Mit csinálhatok rosszul?
2011. júl. 27. 12:07
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
78%

a kérdésedben ott a válasz is, pont azért csinálja, mert ki akar kerülni a zabla hatása alól. egyes lovak azért csinálják, mert túl erős a szár, mások már csak megszokásból. a megoldás az, hogy egy gondolatnyival gyorsabbnak kell lenned, és rátartanod abban a pillanatban, ahogy felrántja a fejét.nem tépned kell, csak akadjon meg benne. egy idő után lehet, hogy elmegy tőle kedve, de lehet, hogy sose fog leszokni róla.


nem értem viszont, hogy miért kellett elvetni a martingál ötletét, te magad mondtad, hogy azzal sokkal jobb volt..

2011. júl. 27. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 x) ***** válasza:
Ez megint olyan dolog hogy te rángatod ő is rángat... de egyébként nem csak szárral kell a lovat irányítani.. szerintem ha a lábaddal és a testeddel (derekaddal) egyszerre jeleznél neki nem lenne ekkora probléma.
2011. júl. 27. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

Vannak ilyen lovak... szerintem tedd vissza rá a martingált...

de amúgy lehet h érzékeny nagyon a szája és az nem tetszik neki ha erősebben megfogod ismertem egy lovat kicsi pónivolt de arra bármit tettek az akkor is csak felemelte a fejét és ment előre és aki izomból tépte annak mégjobban ment aki meg puha kézzel lovagolta (nem annyira feszes szár, kicsi finom mozdulatok) annak lement szárra és nemvolt vele semmi probléma xd

bár lehet h a te lovad olyan hogy nem hatja meg az ilyesmi de lehet kapni különböző zablákat szerintem olvass utána és próbálj ki valami ami kicsit erősebb és akkor talán nem fog ilyen nem fog előfordulni

2011. júl. 27. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Szerintem használj vejrótert, akkor a saját szügyét piszkálná vele, és úgymond magával veszekedne, nem veled, hamarabb feladná ezt a fejrángatást.. Amúgy ismerős..
2011. júl. 27. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
ha jól ment martingállal akkor mért vetted le? Ha bevált akkor lovagolj úgy vele. Az én lovam is ilyen volt. De nagyon feltette a fejét meg rohant. Ráült egy ismink h majd ő megneveli és lerakja a fejét,de minél feszesebb volt a szár annál feljebb tette a fejét, de úgy h simán látni lehetett a csillagot a homlokán. Aztán lazább száron keztem vele dolgozni, kiskörökett csináltunk rengeteget meg alakzatokat, járóiskolát Amikor lassabban ment és letette a fejét megdicsértem és most nem rohan szépen megy és le is tette a fejétn bár én sose használtam marttingált meg semmit. :)
2011. júl. 27. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
nem kézzel kéne lovagolni!!
2011. júl. 27. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Felesleges a vejróter, mert itt az alapvető hiba a te készülékedben van. Azért rángatja a fejét, mert menekül a zabla elől. Nem elég finom a kezed, nem jó a szárhasználatod, nem jó zablát használsz, érzékeny a szája, plusz a rossz emlékek. Ezek közül bármi lehet, egyik sem az ő hibája.
2011. júl. 27. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Amelyik lovon én lovagolok az is ezt csinálja, persze csak vágtázás után mert még menne. :) Nem lehet hogy a te lovad menősebb?
2011. júl. 27. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

A probléma összetett. Ha a ló csak vágtából nem akar megállni és akkor emeli a fejét, az teljesen más, mint ha mindig csinálja. Lovagoltam olyan lovat, aki vágtánál szerette fogára venni a zablát és uccuneki ereszdelahajam, ember legyen a talpán, aki megállítja. Nála valóban segítséget jelentett a martingál. Viszont azt gondolom, nálatok nem csak ez a baj, hanem általában rángatja a fejét. Nos, erre az a megoldás, hogy meg kellene tanulni lovagolni. Nem piszkálásból mondom, félre ne érts, de valószínűleg sok a kezed, kimarad a többi segítség, na meg esetleg zablát, kantárt is kéne cserélni.

Én először is próbálkoznék egy kényelmesebb, puhább zablával, variálnék az orrfékkel - nekem érzékeny lónál az angol orrfék vált be a leginkább.

Azt gondolom, a martingál azért segített, mert ráángatod a kezed és a martingál a rángatás egy részét "felfogta", nem engedte a ló szájáig hatni.

Fékezni a lovat nem csak szárral kell! Finoman símuljon a csizma a ló oldalához, húzd meg a derekad és zárjanak az ujjaid, de folyamatosan tart-enged módszerrel. Ha egyfolytában húzod a száját, a ló ellenszegül, ilyet sose csinálj.

Kanyarodáskor is mindig használd a csizma- és testsúlysegítséget. Az ülésed velemenő legyen, amikor előre lovagolod és megtartó, ha fékezni szeretnél. Ez így nem feltétlenül érthető, keress egy jó edzőt, aki segíteni tud, másként a probléma nem jobb lesz, hanem egyre rosszabb.

2011. júl. 28. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim válasza:
40%

A martingál ugratáshoz van, mert az akadályhoz közeledve a ló "megnézi" az akadályt, a martingál abban akadályozza, hogy az égig emelje a fejét.

Nem idomításhoz van a martingál.

Sajnos ez azt jelenti, hogy csak a martingál és a durva kezed miatt nem emelte fel a fejét és sajnos nem attól ment szépen, mert szakszerű gimnasztikával, helyesen képezve a jó irányba haladt volna.

Nem sértésből mondom, de ez így van.

A jó lovaglás révén kell, hogy hordja magát, hátuljából toljon és akkor fog finoman támaszkodni. nem attól, hogy lehúzod a fejét. A ló szája tabu, azzal nem babrálunk vagy fűrészelünk. Attól még, hogy Magyarországon ezt így csinálják. Ettől van annyi elrontott ló, és sajnos nem a lovak hibája.

Ami kell: előre lovagolni, elengedtetni, íveket lovagolni, valódi támaszkodást kialakítani, mélyre lovagolni.

Megerősíteni és lazítani a hátizmait, nyakizmait nyújtani, erősíteni, tolóerőt és hordozóerőt kifejleszteni.

Ajánlom, hogy keress egy jó lovas edzőt, aki a helyes úton segít nektek a fejlődésben, ha még hosszú ideig egészséges lovat szeretnél.

2011. júl. 28. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!