Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Miért tartja folyamatosan...

Miért tartja folyamatosan fent a fejét? Sose láttam még ilyet.

Figyelt kérdés

Amikor lépünk szépen adja a fejét, de amint elindulunk ügetésbe felemeli egy bizonyos pontba és ott tartja, szóval nem én rántom meg semmi, mindenkivel így csinálja. Amikor kis körön vagyunk szépen leadja, ügetésben is. Aztán vágtába megint leadja. Ügetésbe miért csinálja ezt?


U.i: Western ló volt, most angolba lovagoljuk. :


2011. júl. 27. 21:00
 1/5 anonim ***** válasza:

western lóból angol nem éppen a legjobb, mondhatni: szar. Ő western ló, így tanult, ez olyan mintha te western lovas lennél, és tanulj meg "angolul" lovagolni.


Am azért, mert elveszik a támaszkodás. Támaszkodnia egész lovaglás alatt kell, bár ez egy western lónak nem épp a legkönnyebb..

2011. júl. 27. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Én meg adom a támaszkodást, és a gazdája is! Csak egy merev szinten tartja csak ügetésbe!
2011. júl. 27. 21:27
 3/5 anonim ***** válasza:

a kérdéseddel meg is válaszoltad, alakzatokat kell lovagolni, hogy elengedett legyen. ehhez idő kell, ne gondold, hogy az első kör alkalmával összeszedetten fog menni. be is kell melegednie, hiszen számára jelentős izommunkával jár, hogy letegye a fejét, és feladja a hátát, csak türelem.


az enyém pl egy vágtaszakasz után könnyebben engedtethető el ügetésben is

2011. júl. 28. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Jó hát, már egy hete én lovagolom. A gazdája már egy éve, és azóta egy bizonyos pontban megtartja ügetésbe. És az az érdekes hogy nem rángatja vagy ellenszegülésként tatja fent a fejét hanem mintha ő így támaszkodna. :)
2011. júl. 28. 13:33
 5/5 anonim ***** válasza:
vágtába támaszkodik a legkönyebben mert van lendület lehet hogy még megse tudja magát tartani azon a ponton vagy nincs jol hozzányulva mielött elinditanád bujtasd egy kicsit el hogy ne feszüljön bele. eröltetni kell nála
2011. aug. 7. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!