Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Most nyaralunk a családdal és...

Most nyaralunk a családdal és szerintem ti is mentek valahova ilyenkor. Hogyan oldjátok meg a lovatok foglalkozását?

Figyelt kérdés
Nekem ha már egyszer nincs kiengedve nagyon durva szokott lenni ezért kérdezem. Sokszor csinálja a bakolást is akár lépésből, vagy hazafelé. Hogyan szoktassam le róla? Kérlek segítsetek nem nagyon van rá pénzünk egy új lóra vagy egy tapasztalt emberre.
2011. júl. 28. 16:27
 1/7 anonim ***** válasza:

Nos, be kell valljam őszintén, én eléggé autodidakta módon tanultam meg lovagolni, 15 éve. Úgyhogy ilyen tanácsot is fogok adni, szakszavaktól mentest.


Először is, ha hazaértek, ne mindjárt akarj lovagolni rajta, engedd ki a karámba, hadd eressze ki a felgyülemlett energiát. Aztán futószárazd le, fáradjon kicsit ki.

Ha már rajta ülsz, és érzed, hogy bakolni fog, vezesd minél kisebb átmérőjű körben, lépésben, de ne álljatok meg! Ne szállj le róla, akkor se ha bakolni akar (ezzel a módszerrel megakadályozhatod) , mert ha rájön arra, hogy te olyankor leszállsz, vagy megijedsz, állandóan bakolni fog.

2011. júl. 28. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ,még annyit hozzátennék hogy én olyan "adrenalin függő vagyok:)" és nem szállok le róla soha csak rászólok,és egy kicsit lassabban megyek vele...
2011. júl. 28. 16:47
 3/7 anonim ***** válasza:

nálunk edzésen ha valamelyik ló bakolós kedvben van akkor az edző mindig azt mondja, hogy hajtsuk bele a szárba, ha meg beindul akkor hátra kell dőlni és minél kisebb körbe behozni.

én szerencsésnek mondhatom magamat mert egy lovardában tartjuk a lovamat és a szüleim nagyon jó kapcsolatba vannak az edzővel és mindig megkérjük, hogy üljön rá ő vagy egy másik régi lovas barátja (:

2011. júl. 28. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Hogy érted hogy hajtsunk bele a szárba?,amúgy irigyellek a lovasiskola miatt,meg hogy jó kapcsolatod van..:)
2011. júl. 29. 14:45
 5/7 anonim ***** válasza:
valahogy úgy, hogy hajtod a lovat de közbe a szárral játszol (finoman, jobb-bal szárat felváltva "rövidíted) és nem engeded, hogy attól még hogy hajtod, nagyon siessen. még az is beválhat, hogy amikor kikerül az irányításod alól, kicsit felhúzta magát, vagy ilyesmik, akkor hátraléptetsz vele, attól újra fog rád figyelni. sok sikert! bocsi, elég összevissza válasz lett
2011. júl. 29. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
miért nem kérsz meg egy barátot, hogy üljön fel rá, vagy legalább tegye ki karámba? valakinek mindig rá kell néznie, hiszen etetni is kell, nem? ha meg nem találtok senkit, akire rá meritek bízni, akkor maradjon kint a karámban, legelőn, és ott kapja a szénát meg az abrakot
2011. júl. 29. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Utolsó: Én etetem és itatom a lovamat ,én gondozom,mert szerintem akinek saját lova van az ne csak lovagoljon rajta,amúgy meg nem gondozási tanácsot kértem mert azt tudom én is tudom....Utolsó előtti köszönöm a segítségedet,nem írtad összevissza:)
2011. júl. 30. 08:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!