Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hogyan kell a vágta iramát...

Hogyan kell a vágta iramát csökkenteni?

Figyelt kérdés
2011. júl. 29. 12:38
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
lótól függ, van amelyik örül ha megállhat.
2011. júl. 29. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
A belső csizmáddal nem hajtod tovább és a külső szárat gyengéden de határozottan húzgálód, erre általában belassítanak, ha mégsem akkor próbáld meg ugyan ezt csak erősebben határozottabban, és csitteghetsz is. :) De semmiképpen se húzz bele szájába, pláne ne mind a két kézzel. :S :) Sok szerencséT
2011. júl. 29. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Ha semmiképp sem akar megállni, csinálj egy nagy kört, melyet fokozatosan leszűkítesz a következő körökben.
2011. júl. 29. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

ha nem egy rohanó lóról van szó, hanem egyszerűen a vágta rövidítése a feladat, akkor szár tart, de a belsőcsizma továbbra is a hevederhelyen adja a segítséget, hogy ne essen vissza ügetésbe, hanem a ló "összetolódjon"


ha rohan, akkor nagykör és más patanyomfigurák lovaglása a feladat, de ne kisköröket, mert az a lábainak nem tesz jót

2011. júl. 29. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Oltári nagy tévedésben vagytok, a vágtánál a külső csizma hajt előre!!!!!
2011. aug. 2. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

le ülsz a nyeregbe megfeszit a has a külsö száron félfelvételeket kell csinálni a belsövel meg állitani befele

de én a hangsulyt a félfelvételekre helyezném

2011. aug. 3. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
amugy meg a belsö csizma zár hogy ne esen vissza nem a külsö szerintem te vagy tévedésbe!
2011. aug. 5. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Kedves nyúlbarát, lovas alapismeretekből elégtelen. :-) Szerinted egy ló hogyan vágtázik? Melyik láb indítja a vágtát? Mindig a külső hátsó, ugye ebben megegyezhetünk? Nos, ha ez így van, akkor evidens, hogy belső csizmával a büdös életben nem fogod tudni a lovat vágtában előrehajtani.... A külső csizmád a heveder mögött a ló hátsó lábát készteti arra, hogy jobban maga alá lépjen és vágtában előretolja magát. Ha az lenne az igaz, amit te mondasz, akkor a ló nem lökné magát előre, hanem húzná a belső első lábával, ami ugye enyhén szólva furcsa lenne.

De ha nekem nem hiszel, kérdezz meg egy képzett lovast - ugyanezt fogja mondani. De ajánlom figyelmedbe a vonatkozó szakirodalmat is. :-)

2011. aug. 5. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
eddig mindenki azt tanitotta nekem hogy a belsö zár hogy ne esen esetleg vissza vitatkozál akkor velük én ugy szoktam beugratni vágtába hogy belsö csizmát odazárom belsö állitás válat be és mikor elfogadta a lo felhuzom a külsöt (körön)
2011. aug. 5. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
abban egyetértünk hogy belsö a hevederen külsö a heveder mögött lehet hogy igazad van és hülye volt az összes edzöm eddig majd kérdöre vonom a mostanit
2011. aug. 5. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!