Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Deres kancámat fedeztettem...

Kingoo kérdése:

Deres kancámat fedeztettem Egy szürke csődörrel. (Agropoint Cassiloc) Szürke vagy deres lesz a kis törpém? A másik lovamnak most született kiscsikója Szürke apa sárga anya. Még pej, de milyen színe lesz?

Figyelt kérdés
2011. júl. 29. 13:25
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
ehhez ennyi kevés, a nagyszülőket is ismerni kell (minimum)
2011. júl. 29. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nem igazán lehet pontosat mondani, két év múlva megtudod.
2011. júl. 29. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

szia, megnéztem neked a lótenyésztes genetikakönyvemben, hogy a szín öröklődése hogy is néz ki, itt azt írja, hogy


sz x sz sz, p, f, s

sz x s sz, p, f, s ezek a betűk ugye a többi alaplószínt jelőlik, és így vannak táblázatba szedve


egyébként a táblázat többi részében az van, hogy a szürke csikónak valamelyik szülője biztos, hogy szürke, ha egyik sem az, akkor a maradék három alapszín valamelyike lesz. ha mindkettő sárga, akkor csak sárga lehet a csikó

2011. júl. 29. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 x) ***** válasza:
Hát én hallottam olyat is hogyha mén akkor az anyjára, ha kanca akkor az apjára fog "hasonlítani" és az eddigi csikóinknál ez be is jött. Nem lehet előre tudni szerintem
2011. júl. 29. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!