Kezdőoldal » Állatok » Lovak » A póni megmentése! Szerintetek...

A póni megmentése! Szerintetek mit kellene tenni?

Figyelt kérdés
[link]
2011. júl. 29. 19:13
1 2 3 4
 21/36 anonim ***** válasza:
100%

Ezt a hírt én is hallottam a póniról, hát jó nagy marha lehetett a gazdája/gondozója - nem tudom, pontosan kit harapott meg. Már nem azért, de aki egy kicsit is benn van a lovazásban az tudja, hogy hiába kicsi a póni, mindegyik agyasabb, mint a lovak többsége. Fokozott figyelemmel és következetességgel kell őket nevelni, és mindig figyelni kell a jelzéseikre. A minap pl engem megrúgott egy póni, mert kajált, és arrébb akartam tolni, csak nem figyeltem a testbeszédét, és elég flegmán mentem oda, hát jót oda is sózott. Ó mondom bocsi, hát eszel...

A pónikkal nem lehet figyelmetlenül bánni. Ha rosszabb kedvük van, akkor igenis harapnak, vagy odasóznak, mert jóval makacsabbak és öntörvényűbbek, mint a lovak. 'Kicsi a bors, de erős.' Ez rájuk is igaz.

Szerintem az a póni nem tehet semmiről, a gondozója/gazdája a hibás, hogy nem figyelt oda, és hogy nem szoktatta le a rossz dolgairól. Azt senki nem mondhatja, hogy a póni tudatos agresszió miatt harapott, mert, mint a ló is, a póni menekülő állat, tehát első reakciója a menekülés, bármiről legyen is szó. Az más kérdés, ha nincs esélye szaladni, akkor bizony támad.

Valami állatvédő egyesületnek, vagy olyan szervezetnek kéne szólni, ami kimondottan problémás lovakkal, vagy lóörökbefogadással foglalkozik.

2011. júl. 30. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/36 anonim ***** válasza:

Már nem azért.

De te oda engednéd hozzá a gyereked?

Persze tudom hogy nem szándékosan csinálta de akkor is.....

2011. júl. 30. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/36 anonim ***** válasza:
jászol takarítás közben a saját szelíd lovam harapott halántékon ,de nem rajta múlott ,hogy nem lett nagyobb bajom csak annyi történt,be hajoltam és már vágott is nem szoktam bántani és részeg sem voltam.
2011. júl. 31. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/36 anonim ***** válasza:
33%

Valahol meg tudom érteni a gazda döntését. Senki nem tud rá okos magyarázatot adni, hogy miért történt ez a tragédia, de megtörtént. A pónit nem lehet megkérdezni, hogy mi bántotta, és nem lehet a lelkére beszélni, hogy ilyet nem szabad csinálni. Találgatni lehet, és sajnos nem lehet kizárni, hogy újra megtörténik. Nem biztos, hogy ilyen rémesen végződik, de nem zárható ki.

Akik most a gazdát szidják a kegyetlenségéért, mondják már meg őszintén: ha ajándékba kapnák ezt az állatot, örülnének neki? Nyugodtak lennének? Nem. Most, itt, igen. Mert semmi tétje nincs a dolognak. De teljesen érthető okokból senki sem örül annak, ha a közvetlen környezetében él "valaki", aki embert ölt. Akár ember az illető, akár állat. Ilyen egyszerű. Ezt a pónit a gazdája ezek után nem akarja megtartani, másnak pedig nem kell.

2011. aug. 1. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/36 anonim ***** válasza:
Valaki szerint a ló azért harapott,mert előtte bántotta az az ember.Ez is lehet magyarázat.De természetesen éltben kell hagyni,mert nagyon szép és aranyos ló,és korábban gyerekek is lovagolták.
2011. aug. 1. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/36 anonim ***** válasza:
22:31-es, Te hazavinnéd ezt a lovat? Azt nem értem, hogy ha ilyen kampány folyik érte, miért nem jelentkezett még senki, hogy "ne altassák el, én elviszem..." Hm?
2011. aug. 1. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/36 A kérdező kommentje:

De van jelentkező is


A lovat szeretném megmenteni az elaltatástól, szívesen elhozom magamhoz két lovam mellé, akik szintén utolsó lehetőségként kerültek hozzám.


Segítségüket előre megköszönve, üdvözlettel:

Vajky Andrea

Ló-fizioterapeuta

Veszprém

06-70/345-3375

2011. aug. 1. 22:46
 28/36 anonim ***** válasza:
0%
Nem altatják el. Had okozzon még több bajt. Óh következőre már jöhet egy kisgyerek? Majd neki kettéharapja a fejét. Gondolkozzatok már!!!
2011. aug. 1. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/36 anonim ***** válasza:
33%
Utolsónak igaza van. Amelyik ló egyszer harap az másodszor is megharapja az embert. Én is elaltatnám, hiszen ezek a pónik nincsenek betanítva ezért nem olyan szelídek mint nagyobb társaik. És ez meg a másik, hogy mi lett volna ha egy kisgyerek lett volna az áldozat? Akkor is mentsük meg és mentsük meg? Oké hogy szeretjük és imádjuk a lovakat, de egy bizonyos szinten álljon már meg a szeretet. Mert mi van ha te lettél volna, vagy mi van ha a következő te leszel. Volt egy ló a lovardába, ő is harapta az embert és nyakba ráadásul, szándékosan. Ezért el kellett altatni mert nem akarták hoy több embert veszélyeztessen. Akár hogy is tegyünk különbséget ember és állít között, egy kis gyerek és egy póni között. Nyilván a lovat altatná el az ember ás nem pedig az állatot sajnálgatja. Ja és nektek semmit se kell tennetek, majd a fejesek elintézik, vagy az ott dolgozók hogy mi lesz a sorsa.
2011. aug. 2. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/36 anonim ***** válasza:
50%
Utolsó vagyok! Vagy aki akarja vigye el magához, de én nem akarom látni ezt a lovat sehol sem. Tanítsa meg nem harapni vagy amit akar... -.- Nem akarom a gyerekemet egy olyan póni közeébe engedni ami az életét veszélyezteti.
2011. aug. 2. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!