Kezdőoldal » Állatok » Lovak » A póni megmentése! Szerintetek...

A póni megmentése! Szerintetek mit kellene tenni?

Figyelt kérdés
[link]
2011. júl. 29. 19:13
1 2 3 4
 31/36 anonim ***** válasza:
100%

12:03-nak:


Ki mondta, hogy a gyerekedet a póni közelébe kell engedned? Senki nem kért meg rá, hogy te vidd haza, a pónira van egyébként jelentkező. Az meg téged nem értem, miért zavar, ha másnál van egy veszélyes póni. Gondolom, mielőtt egy lóhoz odaengeded a gyereked, előtte úgyis megkérdezed a gazdáját, hogy szabad-e? Ha meg nem, akkor harapásokra fel lehetsz készülve bármilyen idegen póni esetében. Engem is harapott már meg úgy kicsi póni, hogy utána egy hétig lila folt maradt a hasamon. Arról nem is beszélve, hogy egy csomószor a szülők felelőtlenül odaengedik a lovakhoz a gyerekeket, és ez még nem is elég, hanem azok minden sz*rt megetetnek velük, "szeretetből", aztán ha a ló meghal, akkor a gazdája nézegethet. Szóval idegen lóhoz amúgy sem kellene odamennie a gyerekednek.


És ha valaki harapós kutyát tart, ahhoz sincs semmi közöd (amíg azt úgy tartják, hogy ne kerüljön emberek közé). A saját otthonában szerintem mindenkinek joga van olyan állatot tartani, amilyet akar. Például ha én struccot tartok (a hím struccok sokkal veszélyesebbek egy ilyen póninál), szerintem ahhoz sincs semmi közöd sem neked, sem a gyerekednek.

2011. aug. 2. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/36 anonim ***** válasza:

Nem értem mit vannak úgy oda az emberek a gyerekekkel meg azzal, hogy meg akarják/juk menteni a pónit.

Nem lehet felfogni, hogy a póni NEM tudatosan harapott épp az ember nyakába, és hogy FOGALMA SEM VOLT RÓLA, hogy ezzel halált okozhat? Ha egy ló odarúg valakinek, mert megijed, vagy bármi, nem fog azon gondolkozni, hogy "jaj hát inkább lábon rúgom, mert az csak eltörik és nem hasba, hogy kinyiffanjon". A lovak nem ilyenek. Igenis az embernek kötelessége odafigyelni rájuk, ha a közelükben dolgozik. Egyébként pedig az is egy nagy marhaság, hogy agresszív a póni.

Ugyanis kiderült, hogy a póni egy mén. Kérdem én, aki tartott már csődört, vagy látott már, mondhatja azt, hogy elaltatom mert agresszív? Tartok én szívesen felvilágosítást azoknak, akik itt nagyon ellenzik a megmentést. A ti szavaitok alapján ugyanis a világ összes csődörét főbe kéne lőni. Egy csődör nem játékszer! Bármilyen ménről legyen szó, akár póni, akár nagyló, mind jóval nehezebben kezelhető, és sokkal nagyobb körültekintést igényel, mint a többi társa. Egy ménhez pedig senki normális lovas nem engedi oda sem a gyerekét, sem pedig egy olyan embert, aki nem elég képzett és körültekintő, mert baromi nagy baj lehet belőle. Attól, hogy pont ez a szerencsétlen póni találta meg véletlenül a fogaival az emberke nyakát, még nem kell elaltatni. A póni nem tehet róla, hogy tudatlan és könnyelmű emberek kezei közé került. Ha lenne rá mód, simán örökbe fogadnám őt. Egyébként van rá jelentkező, úgyhogy remélem megmenekül :) Hajrá póncsi! :)

2011. aug. 4. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/36 anonim ***** válasza:
Basszus ti nem vagytok százasok már bocsi... nálunk a lovardából most vittek el egy lovat mert leharapta az egyik nő új percét, előtte meg nyakba csípte az oktatóm! Szal ennyi, de aki harapós pónit akar tartani az csak tartson bár nem tudom hogy mi élvezete lesz benne, mert egy harapós kutyába sincs semmi jó, csak kikötve tartják a ház végébe. -.-
2011. aug. 4. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/36 anonim ***** válasza:
Hogy mire lesz jó?- DÍSZNEK! Bár ennyi erővel már kitömethetnék....
2011. aug. 4. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/36 anonim ***** válasza:

"Nem szívesen mondok véleményt olyan helyről, amit nem ismerek, de általában a "gondozók", vagyis az átlagos "lovászok" eléggé részeges emberek. Akárhány lovardában jártam, alig láttam kivételt. És ha a szokásosnál többet isznak, akkor

1. agresszívan bánnak az állatokkal

2. nem képesek az állat figyelmeztető jelzéseire reagálni."


Wow, látatlanban szinte tökéletes helyzetleírás... =P Egyébként is, kinek jut eszébe egy csődörrel együtt tartani a kancát? (A vad lovak és zebrák például az oroszlánt/pumát/gepárdot is megölik, ha az a kancák közelébe megy.) Sőt, ki az, aki egy csődörhöz így közeledik, hogy csak úgy elővigyázatosság nélkül zsupsz, megjelenik előtte...? Akkor is, ha póni. Nem azért mondom, de aki szerint ez a pói halálos veszélyt jelent az emberiségre, az soha ne találkozzon más csődör pónikkal sem. Főleg ittasan ne, és főleg úgy ne, hogy ráijeszt vagy fenyegeti.

2011. aug. 4. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/36 A kérdező kommentje:

Ujabb infoooo


A lovat eladja a gazda.

2011. aug. 5. 19:15
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!