Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mi a véleményetek róla?

Mi a véleményetek róla?

Figyelt kérdés
Sokan mondják h a ló legokosabb állat.Szetetek is?
2011. júl. 30. 11:24
 1/7 anonim ***** válasza:
Nem hiszem, hogy a legokosabb, egy gorilla például intelligensebb nála. A ló azonban - például a kutyákkal ellentétben - képes elvontan gondolkozni is. Emellett a társas állatok (delfinek, kutyák, gorillák, lovak, csimpánzok) általában intelligensebbek, mint a magányosan élők.
2011. júl. 30. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
Én nagyon szeretem a lovakat. Eccer hoztak a suliba rendes nagy lovakat és olyan jó volt lovagolni :D csak ott nem lehettet gyarsan menni a loval csak lassan :/ Mindegy , én nagyon szeretem a lovakat :D
2011. júl. 30. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
gyorsan*
2011. júl. 30. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Szeirntem nem lehet így eldönteni... Egy kis hangya is értelmes magához képest, tudja mi a dolga, be tud hódolni a királynőnek, stb... Lehet, hogy egy gorilla okos, és intelligens, megközelíti az embert, viszont nem biztos, hogy be lehetne tanítani pl. hogy hagyja, hogy felnyergeld, és pl díjugratáshoz hasonló csimpaszkodós pályákat menjen, ahogyan szerintem arra sem, hogy olyan legyen, mint egy vakvezetőkutya. Mindnek megvan a maga értelmessége, hiszen ha nem lenne, akkor a lovat sem lehetne lovagolni, a kutyát sem lehetne ilyen dolgokra használni, a gorilla sem tudna eszközöket használni, szóval a maga szintjén mind intelligens, de szerintem össze sem lhet őket hasonlítani...
2011. júl. 30. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
A lovat is be lehet tanítani vakvezetésre. =) Amerikában használják is, állítólag még jobb, mint a kutya.
2011. júl. 30. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Sokan nem tudják, de a sertések is intelligens állatok, okosabbak, mint a kutyák.

A lovaknál a lovas elviselése egy tanult dolog.

Az állatoknál az intelligencia inkább a problémamegoldó képességben játszik szerepet.

A bombakereső kutya is tanulta a szakmáját, összekötötte az ismerős szagot a jutalommal, mert ezt tanították neki. Persze felfogóképességben nem mindegy menyi idő alatt köti össze a kettőt.

A legintelligensebb állatok egyértelműen az eszközhasználók, akik vadon élve is maguktól rájöttek, hogy pl a bolyba dugott botra felmásznak a hangyák.

Láttam már lovat is festeni, de az egy tanult viselkedés volt, mert megtanították neki, ha ecsetet kap a szájába akkor rázza a fejét, elé toltak egy vásznat és kész is a festmény. A gazdi örül, a pacinak meg megy a jutalom falat. Mivel nem magától jött rá, ezért ez nem IQ kérdése.

A kutyát és a lovat, na meg a sertést is azért tartjuk okos állatoknak, mert taníthatóak, hamar felfogják a kért feladatot és jó a memóriájuk is.

2011. júl. 30. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
nem tudom hogy igaz-e, de az én kancám valahogy mindig kicseszik velem :'DD
2011. júl. 31. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!