Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Ha lenyomom a sarkam, mikor...

Ha lenyomom a sarkam, mikor fogom biztonságosan érezni magam?

Figyelt kérdés

Úgy érzem, mintha kicsúszna a kengyelből a lábfejem. Közben tudom, hogy akkor veszítem el az egyensúlyom ügetésnél, hogyha felhúzom a sarkam.


Már ez a 3. nyár, hogy lovagolok (csak nyáron) és még mindig csak akkor engedem le a sarkam, ha nagyon figyelek rá.


2011. júl. 30. 19:36
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Sok idő, míg természetessé válik, és nem kell rá figyelj. Valami nem jó, ha nem érzed egyensúlyban magad. Kicsit dőlj hátra, semmiképp sem előre, a kezed lent, térded szorít, sarkad lent, kihúzod magad, stb... Tudom, nehéz mindre odafigyelni, énis ha áttérek a következőre, valamelyik rögtön visszaáll, de így tanul az ember.. Türelem, sikerülni fog:)
2011. júl. 30. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Szerintem nem helyes kengyelhosszal lovagolsz.
2011. júl. 30. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Úgy van beállítva, ahogyan kell. Vagy kipróbáljam rövidebbel/hosszabbal? Melyikkel?
2011. júl. 30. 20:29
 4/9 anonim ***** válasza:

Valószínűleg segít, ha egy lyukkal rövidebb kengyelt állítasz. De igaza van az első válaszolónak, az egyik legnehezebb dolog azt megtanulni, hogy a sarkad mindig a helyén legyen. De előbb-utóbb sikerülni fog, ne aggódj. Addig is próbálj figyelni rá, mert azzall fog természetessé válni számodra, hogy először mindig odakoncentrálsz, aztán egyre kevésbé kell majd ezzel foglalkoznod, magától is menni fog.

A sarok egyébként akkor kerül a helyére, ha már megfelelően mély, velemenő üléssel rendelkezel, amíg valahol feszes vagy, nem fog sikerülni. Hosszú gyakorlással természetesen megtanulod, kitartás!

2011. júl. 31. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
58%

Valóban idő kell ahhoz, hogy minden berögződjön. Nekem például sokat segített az, hogy az oktatóm folyamatosan mondta hogy ,,sarkam,, mikor elfelejtettem lenyomni.

Hogy neked pontosan melyik kengyel hossz jó, azt úgy tudod megnézni hogy mikor a kengyel nincs fölhúzva, tehát teljesen le van engedve, a jobb öklöd tedd fölülre, a kengyel csattjához, a bal kezeddel húzd a kengyelt a jobb karodon végig. Úgy állítsd be, hogy a kengyel vas vége pontosan a hónodnál legyen!

2011. júl. 31. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
a BAL karodon húzd végig*
2011. júl. 31. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Hát ehhez annyi fűznék hozzá, h ezzel egy kb-jó kengyelhosszt kapsz ( én kb annál 2-vel hosszabbat szoktam csatolni, de mondjuk én hosszabb kengyelben lovagolok). Előbb-utóbb érezni fogod, de ha lovon vagy, állítsd be úgy, hogy ha lazán tartod a lábad (de a helyén), a kengyel vízszíntes síkja (ahova lépsz) legyen a bokáddal egy vonalban.
2011. júl. 31. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
A kengyelszíj hosszának beállításához egy megközelítő pontosságot ad a nyereglakat--kengyel,ökölbezárt kézfej--hónalj távolság, de emberenként, alkatonként változhat,a ló szélessége is befolyásolhatja. Másik módszer a leszorított sarokkal a kengyelbe állva, a nyereg ülőfelülete és az ágyék közt egy bezát hüvelykujjú, felállított,tenyérnyi távolság legyen. És ehhez a mérethez állítjuk a díjlovagláshoz a hosszabb, díjugratáshoz a rövidebb mértéket.
2011. dec. 1. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
nekem két dolog segített. évekig küzdöttem ezzel, de két feladatot hosszan gyakorolva pikkpakk olyan szépen lenyomom a sarkam aóta is:) 1ik és legfontosabb!nagyon sok ügetés könnyített!nem könnyő hanem könnyített (másképp kétpontos)ülésben kifulladásik amig csak bírod!ezt mindig lovaglóóra alatt tedd meg. a másik pedig s akenygel nélküli lovaglás gyakran és közben törekednia mély saroktartásra. Ezt még George Morris is megmondta, amig az ember ezt akét dolgot nem gyakorolja eléggé soha nem fogja tudni tisztességesen lenyomva tartania sarkát lovaglás közben
2012. ápr. 15. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!