Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Miért csinálja és mit lehet...

Miért csinálja és mit lehet tenni ellene?

Figyelt kérdés
a 3 éves kancacsikóm vödörbe kapja a zabot és turkál ahogy eszik és kiborítja állandóan és inkább a földről eszi meg
2011. júl. 30. 20:28
 1/6 anonim ***** válasza:

Szerintem onnan jobbnak látja megenni. Talán még Ő sem tudja.

Pl az én vizslám minden egyes nap az udvar közepére, ugyan arra a pontra hurcolja a teli tálját (közben kiborítja a felét) és úgy eszi meg. Én már beletörődtem :))

2011. júl. 30. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 x) ***** válasza:
Hát közlöm veled hogy még nem találkoztam olyan lóval amelyik szépen rendezetten tudná enni a zabot, főleg vödörből :D én vályúba adom neki de még onnan is kiborítja néha.. régen használtak ilyen abrakos zsákot amit a ló nyakába lehetett rakni és úgy nem szórta el (állítólag) de még nem igazán láttam olyat.
2011. júl. 30. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
a sodrott ló normálisan eszik,épp egy kicsit folyatja már a végén a szájából,de ezt leszámitva szépen eszik :D
2011. júl. 30. 20:51
 4/6 anonim ***** válasza:
Az én 11 éves lovam mindig kiborogatja a zabot az etetőjéből. Így kilöki az orrával a felét kb és feleszi a földről. Mindnek van vmi stikkje, ezt lehet h eltanulta az anyjától - az enyém pl attól tanulta el.
2011. júl. 30. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 x) ***** válasza:
Én szoktam az enyémnek mondogatni hogyha tudtam volna hogy így eszik, disznót vettem volna és nem lovat :DD
2011. júl. 30. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
A miértre nagyon egyszerű a válasz: a ló a természetben soha nem vödörben talált táplálékot, hanem a földön. :-) Ősi szokás ez, nem fogod tudni kiölni belőle, de nem is kell. A földről is feleszegeti szépen, hadd döntse el maga, mit akar. Akad olyan ló, aki úgymond szépen eszik, de ők vannak kevesebben. Hagyd rá, nem kell vele foglalkozni. :-)
2011. júl. 31. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!