Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mitől függ a csikó színe (ez...

Mitől függ a csikó színe (ez egy kicsit más, csak így tudtam megfogalmazni a kérdést, bőv. Lent)?

Figyelt kérdés
Azt tudom hogy a szüleitől. Pl. ha az egyik szülő szürke akkor a csikó is az lesz, stb. Ilyen válaszokat szeretnék.
2011. júl. 31. 10:55
 1/6 anonim ***** válasza:

Ha most végig kellene zongorázni, hogy milyen lehetőségek esetén milyen csikó születik, akkor két oldalt írhatnék, ahhoz meg semmi kedvem.

Inkább írd meg, hogy milyen a kanca és a kinézett apaállat, illetve ezeknek legalább a szüleit is kellene ismerni. Így már megmondható, hogy nagy bizonyossággal milyen színű csikó várható.

2011. júl. 31. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nem tudom hányadikos vagy, de mi 10.-ben tanultunk bioszból genetikát. Abban azt hiszem van lovas példa is :)
2011. júl. 31. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
2011. júl. 31. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 x) ***** válasza:
58%
Én erre tudok egy egyszerű falusi könnyebben megérthető és nekem eddig jól bevált példát.. Ha kancacsikó akkor az apja, ha csődör akkor az anyja színét örökli. Eddig ez az összes csikónkra igaz volt.
2011. júl. 31. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Utolsó és aha mind a két szülője szürke volt. Sőt a nagyapja és a nagyanyja is mind két ágon, a csikó pedig pej lett?? xD Szevasz falusi módszer!! Senki nem tudja biztosra mondani milyen színe lesz a csikónak.
2011. aug. 7. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

A válasz megírásának időpontja: 07-31 23:33


Hát egy közeli barátomnál szürke ("fehér" sörénnyel) fed. méntől 3 csikó született, kül. anyáktól: 2 kanca, 1 szürke (fekete sörénnyel) és 1 sárga + 1 mén, az meg pej lett.

2011. aug. 15. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!