Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Amikor többen lovagolunk egy...

Amikor többen lovagolunk egy karámban és velem szembe jön egy lovas, melyik irányba kerüljem ki?

Figyelt kérdés
2011. júl. 31. 22:28
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Ha jól tudom, a bal kezeteknek kell találkozni, mint a vezetésnél. Mindig jobbra kerülöd a másikat. HA jól tudom.
2011. júl. 31. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom, ha te mész a karám szélénél, akkor neki kell elmennie melletted.. vagyis na; a balodon a kerítés, és a jobb oldalt jön el melletted a lovas. Ha a karám közepén mentek egymással szemben, akkor szerintem jobb oldalról kerüld. De persze távolságot tartva, nehogy összerúgjanak..
2011. júl. 31. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
nekünk az edzőnk a fejünkbe verte, hogy "mindig a jobb kezek találkoznak", vagyis én úgy tudom hogy mindig jobb oldaladon van a másik lovas
2011. júl. 31. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

Hú, akkor nagyon különböznek a válaszok :)

Még jöhetnek, hátha kiderül az igazság :)

2011. júl. 31. 22:42
 5/15 anonim ***** válasza:

Adott lovardában megegyezés szintjén vagy mindog jobb, vagy mindig bal kezek találkoznak.

A másik fontos dolog, hogy különböző jármódoknál, mindig a magasabb jármódú lovas megy kívül.

Kivételt képez az alakzatok lovaglása, mert az alakzatot lovagoló lovas köteles egy patanyommal beljebb lovagolni, jármódtól függetlenül.

Ha nagyon sokan lovagoltok, akkor a 'kívül!' illetve 'belül!' szavakkal jelezhetitek szándékotokat, így könnyítve egymás dolgát.

2011. júl. 31. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Nemzetközileg elfogadott szabályzat szerint MINDIG a JOBB kezek találkoznak!!!
2011. aug. 1. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Jobb kezek találkoznak, valamint mindig a magasabb jármódban haladó lovas megy kívül.
2011. aug. 1. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Én úgy szoktam, hogy még a hasonló szituáció előtt megkérdezem h itt hogy szokás. Ahány lovarda annyi szokás.

Van ahol csak bérlovi van, ott mindig a gyengébb lovas halad a járáson...

2011. aug. 1. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
75%

Na úgy látom itt senki se tudja igazán. Vágta közben elé szar szólni hogy kívül vagy belül. Na szal:

Azonos jár módú lovasok:- Jobb kezek találkozása.

Nem egyforma jár módban közlekedő lovasok: A gyorsabb jár módú lovas megy kívül. Bármely irányba..

Csak akkor kell szólni hogy : "kívül", "belül" hogyha kis kört vagy cavalettit akarsz menni. Lépni meg ugye a pálya belső felén is lehet.

2011. aug. 1. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
0%

ez mind baromság...13 éve lovagolok..

a gyorsabb lovas lovagol kívül,a lasabbnak belülre kell húzódnia...

ha azonos tempóban haladnak akkor a bal kezek találkoznak

2011. aug. 2. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!