Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Nyers vagy kiképzés alatt...

Nyers vagy kiképzés alatt álló lovat vennétek inkább?

Figyelt kérdés
A lovasok.hu-ból indultam ki,nem szeretnék belovagolt lovat.
2011. aug. 3. 08:40
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
attól függ mióta lovagolsz s milyen szinten tudsz bánni egy még nyers, kiszámíthatatlan lóval. Én 15 éve lovagolok és most vettem az első lovam egy 2 éves , nyers, gidrán heréltet. Csak akkor vegyél nyers lovat ha biztos vagy benne hogy tudsz bele bánni, mert a legkönnyebb egy csikót elrontani . Az sem rossz ha pl az edződ felügyeli a munkádat. Egy nyers ló eleve minimum 2 emberes munka. Mióta lovagolsz ?
2011. aug. 3. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
36%

Ha elég képzett és gyakorlott lovas vagy - bocsi, de nem hiszem, mert ha az lennél, nem tennéd fel itt ezt a kérdést - akkor azt mondanám, vedd meg a nyers lovat és lovagold be. Így csak akkor javaslom ezt a megoldást, ha van olyan edződ, aki meg tudja ezt tenni helyetted.

A kiképzés alatt álló ló igen rossz választás abban az esetben, ha gyakorlat nélkül te akarod befejezni a képzését, de még akkor is, ha valamennyit értesz a dologhoz, de nem profin.

Nem tudom, mi a problémád a belovagolt lóval, de szerintem elég ésszerű dolog azt venni.

2011. aug. 3. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
régóta lovagolok,és volt már 2 ló amit én lovagoltam be,egy kis segítséggel,az egyik teljesen nyers volt,a másik meg kiképzés alatt állt...
2011. aug. 3. 09:48
 4/6 anonim ***** válasza:
30%
Nyerset. Mert a púpom tele van a sok elrontott lóval...
2011. aug. 3. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ha nem akarsz belovagolt lovat... Nyerset, annak te határozod meg a további életét.
2011. aug. 3. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Ha elég tapasztalt vagy, és értessz hozzá, azaz minden lehetőség adott, akkor szerintem mindenképp nyerset, mert azzal tényleg csak te foglalkozol, úgy csinál mindent, ahogy veled megszokja, viszont szerintem hiába két profi ember, ha a feléig az egyik lovagolja be, aztán egy másik folytatja...
2011. aug. 3. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!