Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mien lófajtát ajánlotok kezdö...

Mien lófajtát ajánlotok kezdö lovasnak?

Figyelt kérdés
Egy nyugot és nem drága lófajtára gondoltam :D
2011. aug. 3. 18:32
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%

A ló temperamentuma nem a fajtájától függ!!!

Én pl ami nóniuszokat ismertem, mind nagyon gyagyák voltak. Viszont ültem iszonyú nyugis arabon is.

Azt, meg amit írnak, ne hidd el. Az h odaírják, nem biztos h igaz is.

És amég nem tudsz minimum annyira lovagolni, h mindhárom jármódban önállóan mész, addig NE vegyél lovat. A ló, illetve a saját érdekedben.

2011. aug. 3. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
83%
Egy legalább 7-8 éves, jól belovagolt, lehetőleg herélt kisbérit ajánlanék. De mindenképp félvér fajtát és a heréltek a legnyugisabbak. De csakis akkor vegyél saját lovat, ha van szakember a közeledben, aki segít, mit miért és hogyan csinálj vele. Nagyon könnyű egy lovat elrontani, és a lovasbalesetek döntő többsége is hibás lovastudásból ered.
2011. aug. 4. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:
Hát a környékünkön azthisszem 2 lovas van akiknek ugy kb 3 lova van :D.
2011. aug. 4. 18:04
 14/18 anonim ***** válasza:
100%
De mondjuk tudnak is lovagolni nem?? :D Nálunk csak olyanok vesznek lovat aki tud lovagolni. Ja nem bocsi van akik úgy vettek lovat hogy nem tudnak lovagolni, de szegények tiszta szerencsétlenek.
2011. aug. 4. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
50%
Én egy Haflingit ajánlok. A legtöbb lovasiskolában is haflingi lovakkal dolgoznak.Nyugodtaak és nem is olyan magas.
2011. aug. 7. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
100%
Kezdő lovasnak minek ló??! Váratlan helyzetbe, pl. beugrik vágtába akkor simán repülhetsz róla...szerintem kezdőnek semmiképp sem való ló...
2011. aug. 20. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim válasza:
66%
Én a furioso northstart s a mezőhegyesi félvért ajánlom tapasztalatból,bár minden ló más természetű.de kezdőkénk ink valami pónit kéne venned vagy ha kicsit vársz,s még tanulsz akkor hamarosan belejössz s akkor már jobb ötlet
2015. febr. 25. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 Sssaszem ***** válasza:
Haflingi lovat javaslom, mivel nyogodt kisló, de azok közül is akad engedelmes és lusta egyed is. Nekem szerencsére sikerült kifognom egy nagyon jó haflingi lovat, amelyik engedelmes meg szóra dolgozik. Nem hajtós nem is lusta de, nem is rohan el.
2018. szept. 7. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!