Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Miért kell nyáron (is) befonni...

Miért kell nyáron (is) befonni a ló farkát/sörényét?

Figyelt kérdés
Sokszor látom, hogy szerencsétleneknek befonják és úgy is hagyják akár hetekig, és amikor jönnek a legyek/böglyök, akkor a lovak nem tudnak sehogyan sem védekezni velük szemben. Azt még megértem, hogy versenyre befonják a ló sörényét, de utána miért nem bontják ki? Szerintem ez rossz a lovaknak.
2011. aug. 3. 20:39
 1/10 anonim ***** válasza:
Hol látsz te ilyet, mert énmég versenyen kivűl ,nemtalálkoztam ijen lovakkal sosem.
2011. aug. 3. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Több loviban is, ahol voltam, így hagyták a lovakat verseny után akár több hétig is.
2011. aug. 3. 20:52
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk is egy lónak folyton befonják a farkát, mert hosszú és dús, na meg egy csomószor belecsapta a farkát a drótba vagy a kerítésbe és beleakadt neki, ezért a többi ló is megijedt, többek között akiken lovagoltak. Persze hogy rossz nekik hiszen nincs mivel elhajtani a böglyöket és a legyeket.
2011. aug. 3. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
55%
Továbbá a ló is ugrált, rángatta és ki akarta tépni magárt de ezzel csak még jobban belecsavarta magát, volt már hogy annyira hogy mind a négy lába beleakadt.
2011. aug. 3. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
mondanál ilyet helyneveket ahol ezt csinálják?
2011. aug. 3. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Továbbá a ló is ugrált, rángatta és ki akarta tépni magárt de ezzel csak még jobban belecsavarta magát, volt már hogy annyira hogy mind a négy lába beleakadt.
2011. aug. 3. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Előfordul, hogy verseny után nem bontják ki rögtön, de szeritnem általában két-három nap után max. szét szokták szedni... Azt viszont magyarázd már el légyszi, hogy a sörényével hogy védekezik?! Amúgy a farkával attól tud csapkodni, hogy be van neki fonva, legalábbis ha úgy, ahogy én gondolom... Beleakadni meg bárhogy bele tud sajnos, úgyhogy azzal nem sokat lehet kezdeni:/
2011. aug. 3. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
77%
Én nyáron vettem a lovam, de úgy, hogy le volt nyírva a sörénye. Szegénynek meg elég ronda a nyaka. A másik ló csípéseitől sem védte meg semmi, ráadásul a bogarak is mind beleszállnak. Hiába rázza a fejét, azzal nem tudja elhajtani őket, úgyhogy rossz döntés volt, aki ezt kitalálta...
2011. aug. 6. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Hessza ha egy ló betudja magát csavarni ,az megis érdemli, pláne ha az első lábába.
2011. aug. 9. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
:D Nem az elsőbe, mind a négybe, egyszerre xD Szóval neki ezért kell teljesen fölcsavarni nem is fölfonni.
2011. aug. 9. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!