Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Milyen színű lesz a csikó?...

Milyen színű lesz a csikó? (bővebben lent)

Figyelt kérdés

A lovardánkban vemhes lett egy kanca és érdekelne, hogy milyen színű lesz a csikó. Kinyomoztam:

az apja pej, apai ágon a nagyapja pej, a nagyanyja sárga.

az anyja sárga, anyai ágon a nagyapja sárga, és a nagyanyja szürke/deres.

Ha valaki ebből meg tudja állapítani, hogy (nagy valószínűséggel) milyen lesz a csikó színe, azt kérem, hogy írja le. Köszönöm :)


2011. aug. 7. 12:19
 1/8 anonim ***** válasza:
Szerintem pej-sárga,de a genetika KISZÁMÍTHATATLAN! Persze valamikor bejön a számítás...
2011. aug. 7. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Szerintem ha lány akkor sárga, ha fiú akkor pej. Persze ez egyáltalán nem biztos :)
2011. aug. 7. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Na ez az a dolog amit nem tudsz biztosan. De ne adj neki nevet előre semmiképp. Nálunk egy szürke kancát fedeztettünk egy szürke ménnel. ár tudtuk hogy a csikó mén lesz így el neveztük Havasnak mivel az ősei és az anyja apja szürke volt. A csikó pej színnel született mint általában mind. Vártuk hogy mikor fog szürkülni, de nem szürkült. Már hat év telt el, és van egy Havas nevű pej heréltünk. :) Hát nem jött be az egyébként tök egyértelműnek tűnő szürke szín. :)
2011. aug. 7. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
sztem pej lesz.:)
2011. aug. 7. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
0%
lila-zöld tarka
2011. aug. 7. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a normális válaszolóknak :)
2011. aug. 8. 19:35
 7/8 anonim ***** válasza:
Elvileg: A pej szín mindent visz. A sárgát tuti biztosan viszi, mivel az a sokkal gyengébb... sárga csikó csak két sárga szülőtől születhet. (nézd meg az apa szüleit: anyja sárga, apja pej, a ló is pej lett!) Vagy pej lesz, vagy szürke, mivel a nagyszülei egyike szürke. De ebben nem lehetsz biztos, én sem vagyok az, ez csak egy kis támpont... remélem nem írtam nagy hülyeséget! :)
2011. aug. 9. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Na meglett a csikó? :) Milyen színű? Szerintem egyébként nagy valószínűséggel pej lesz/lett, de a szürke sem kizárt.
2012. júl. 22. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!