Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hogyan kell lépésből bevágtatni?

Hogyan kell lépésből bevágtatni?

Figyelt kérdés
Nem értem,amit az edző mondott,már minden hogyan próbálta elmondani,de csak nem sikerült...Kérlek csak normális válaszokat,kőszi.
2011. aug. 8. 12:29
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

úgy érted hogy lépésből vágtába ugratni ?

mert azt ugyan úgy mint amikor ügetésből indítod el csak kicsit határozottabban kell a segítséget adni .

2011. aug. 8. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
ÚGY ahogy az első válaszoló mondta,én is lovagolok:)
2011. aug. 8. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
...jó jó ezt tudom de a ló elősszőr üget aztán ugyanígy megcsinálom csak akkor megy be vágtába,ügetés nélkül szeretném ha sikerülne...
2011. aug. 8. 14:05
 4/11 anonim ***** válasza:
A lónak először is felhívod a figyelmét, hogy valami történni fog, nem csak oldalbakened. A lépésnek ebben az esetben összeszedettebnek kell lennie. A belső száron félfelvétel (olyan, mint a teljes felvétel, egyidejüleg mindként ülőcsonton és lábszárral hat, de csak a belső szárral együtt. Nem attől "fél" egyébként, hogy csak a belső száron van, mint ahogy azt sokan gondolják, hanem mert nem "teljes" felvétel...) Ezzel, ha jól csináltad, már hajlításban, de minimum belső állításban van a lovad. Enélkül kezdőként necces. A vágtába ugrást a belső hátsó láb indítja, ebből adódóan a vágtábaugrató segítséget (testsúly belülre, belső láb a hevedernél, külső egy tenyérnyivel mögötte) a külső első láb talajfogásakor adod (mert ezután lendül a belső hátsó), így sanszos, hogy helyes lábra sikerül a dolog.
2011. aug. 8. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

15.36-os: mivan????? Belső hátsó láb hogy a bánatba indítaná a vágtát????? Nézd már meg a vágta lábsorrendjét: külső hátsó láb, majd a belső hátsó és külső első együtt, végül a belső első láb, már ha helyes lábra ugrik be a ló. A vágta 3 ütemű jármód, a belső hátsó és a külső első mindig együtt mozdul! Ennek ismeretében képzeld már magad elé, ha a belső hátsó láb indulna először a külső elsővel, akkor mi történne a külső hátsóval? Az hol maradna? És hogy ugrana ki saját maga alól a szerencsétlen pára?

A vágtát mindig a külső hátsó láb indítja, ezért kell a külső lábunkat a heveder mögé zárni és vágtába ugratáskor egy félfelvétel és enyhe belső állítás után csakis a külső csizmát használva a ló helyes lábra azonnal be fog ugrani. A belső csizmád arra való, hogy a lovat a helyes íven tartsd, a külső csizmád pedig szükség szerint támogat, hogy a lendület megmaradjon.

2011. aug. 8. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Személy szerint 16:41-essel értek egyet. :)
2011. aug. 8. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

ezen a belső hátsó lábon én is kiakadtam :"D a helyes választ pedig 16:41 leírta. :)

pár tanács: Kérdező, sokkal egyszerűbb bármit megkérdezni, ha tisztában vagy a fogalmakkal! bevágtatni? olyan nincs, csak beugratni! :)

15:36, te pedig járj utána kicsit a lábsorrendeknek és társainak ;) a lovaglást a gyakorlatban lehet megtanulni, de az elméleti részével is tisztában kell lenni...

2011. aug. 9. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Na akkor leírom.

A vágta lábsorrendje helyes. 3 ütem, így van. DE az előrehajtó segítséget mindig a ló hátsó lábaira adjuk, tekintve, hogy ott van a "motorja". Nem azt írtam, hogy csak a hátsó láb indítja, hanem azok közül, amire az előrehajtást adod (hátsó), azok közül a belső dominál, hiszen az indítja a HÁTSÓ lábak közül a vágtát. Azt egy szóval sem mondtam, hogy a külső első nem mozog együtt a belső hátsóval, mert az ugye hülyén nézne ki. De nem is a lábsorrendekről írtam, mert nem az volt a kérdés, hanem a segítségadás helyes időpontja.


Ha jónak látod, ugrasd külső csizmával a lovat, ha erről van szó, akár arra is megtaníthatod, hogy a jobb füle megcsavarására ugorjon be...


A külső lábad a heveder mögött a far kiesését hivatott megakadályozni. Olvasgass te is egy kis szakirodalmat ;)


A tanácsokat köszönöm, de sem a papírjaimat, sem a tapasztalataimat nem a búcsúban lőttem, és nem a faluvégi Pistabácsi tanított lovagolni.


Részemről lezárva, mindenki azt fogad meg, és úgy csinálja, ahogy akarja.

2011. aug. 9. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Ja, és még annyit, hogy a külső hátsó láb még az ulolsó ügető mozdulatot végzi, amikor a belső hátső (és ezzel együtt a külső első...) elvégzi az első lépést, ami már vágta jármódban van. Így erre jön a segítség.
2011. aug. 9. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Illusztrálva:


[link]

2011. aug. 9. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!