Kezdőoldal » Állatok » Lovak » A lovak hogyhogy ennyire...

A lovak hogyhogy ennyire türelmes állatok?

Figyelt kérdés
Sokáig állnak egy helyben, ha az ember kiköti őket stb.
2011. aug. 9. 12:58
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem mindegyik türelmes. A kikötés sem mindegyikre jellemző, van amelyik hátra vágja magát, van olyan, ami lovassal se türelmes. A türelmes lovak már sokat átélt, tapasztalt pacik. A lovak túlnyomó része bírja a kikötést, vannak olyan lovak is amik állásba vannak bekötve az istállóba. A fiatalabb, heves vérmérsékletű lovakra ez már kevésbé jellemző. Lova válogatja...
2011. aug. 9. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Mesélek neked valamit. Régen ahol lovagoltam, volt egy ló, ami ha kikötötted 10 perc után fogta és hanyattvágta magát.

Ezt úgy "orvosolták", hogy mikor elkezdett hátrafelé tolatni, valami iszonyat módon elverték, volt olyan hogy a ló már a földön feküdt.

Kb 5 alkalom után elég volt rászólni a lóra és már vigyázzba vágta magát.


Sajnos a lovak sok mindent eltűrnek, és sajnos vannak annyira retardált barom emberek, hogy ezt ki is használják.

2011. aug. 9. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
az én kancám egyáltalán nem türelmes... :DD
2011. aug. 9. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Az enyém sem. 1percig sem bír egy helyben megállni. A lovak egyáltalán nem türelmes állatok.
2011. aug. 9. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Akkor én eddig csak türelmes lóval találkoztam :)
2011. aug. 9. 23:08
 6/8 A kérdező kommentje:
De az, hogy egyáltalán nem türelmesek, az azért kicsit erős túlzás. Szerintem csak nevelés kérdése.
2011. aug. 9. 23:09
 7/8 anonim ***** válasza:

abszolút nem nevelés, hanem személyiség kérdése. Vannak nyugodtabb temperamentumú lovak, és vannak hisztisebb, nehezebben kezelhető lovak. Persze ahogy öregszenek, és tapasztalnak dolgokat higgadnak folyamatosan, de nevelhetsz egy türelmetlen, hisztis egyedet akármeddig, az akkor is akaratos és dinka marad.

Pl én most nyáron lóápolóskodom, és több olyan ló is van, amit ha kikötök és elkezdem pucolni 5 percnél tovább nem áll meg egy helyben, mert toporognak, kaparnak, unalmukban össze vissza forgolódnak. Az egyiket nem lehet 10 percnél tovább huzamosan magára hagyni, mert nekiáll kiabálni, meg kaparni, meg reklamálni, hogy ne hagyjuk egyedül.

Persze vannak módszerek - amiket sajna sokan alkalmaznak - amivel ezeket a szokásokat gyorsan meg lehetne szüntetni - gondolok itt a verésre - de az nem éppen lóbarát. Minek bántani őket, ha amúgy nincs velük baj, csak türelmetlenek?

2011. aug. 9. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Egyik lovam sem türelmes. Mind a kettő magasan telivérezett, az is igaz. Ha csak egy percre megállunk az erdőben, megy a hiszti. Az egyik viszont bírja a kikötést, egy óra után kezd el kaparászni, a másik viszont hanyattvágja magát.

Lehet, hogy eddig tényleg csak türelmes lovakkal volt dolgod. :)

2011. aug. 10. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!