Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mit tennétek a helyemben?

Mit tennétek a helyemben?

Figyelt kérdés

Elég összetett dolog, először is köszönet annak aki végig olvassa, és megírja a véleményét az egészről.

Először is, van egy ismerősöm, akinél tavaly nyár elején jártam először hosszú idő után. Felajánlotta, hogy lovagoljam az egyik lovát, neki nincs rájuk ideje, mind a ketten jól járunk. Belementem, másnap már mentem is a pacihoz. A lóval egyetlen baj volt, kocsiban ment, nyereg alatt nem. Egyáltalán nem értette, mit kérek tőle, de kitartó munkával és megfelelő segítséggel pár héten belül össze tudtam belőle rakni valamit. Egészen október végéig lovagoltam őt, ez idő alatt nagyon megszerettem, a gazdi fel is ajánlotta, hogy vegyem meg, de nem volt pénzem rá. A tanulmányaim miatt ki kellett hagynom körülbelül másfél hónapot, ebben az időszakban rettenetesen hiányzott a ló, és egyik hétvégén, mikor elmentem, hogy meglátogassam, meg lovagoljak egyet, nem volt a helyén. Nagyon megijedtem, futottam oda a tanyán dolgozó emberkéhez, hogy hova tűnt a ló... Ő elmagyarázta, hogy 1 hete a tulaj munkatársa lovagolja, és el is akarja adni neki. Nagy lett a rémület, nagyon hozzám nőtt a ló, próbáltam összeszedni annyi pénzt rövid idő alatt, hogy megtudjam venni, mielőtt még az illető rátenné a kezét. Persze belém ötlött a kérdés, hogy ha az árát is így kapargatom össze, miből fogom kiköhögni a tartásdíjat, a kovácsot, az állatorvost... ezeket alaposan átgondolva a magam, és a ló érdekében feladtam a lehetőséget, hogy megvegyem. Sokáig semmi hír, nem mentem - tulajdonképpen itt hibáztam el a dolgot - míg végül meg nem tudtam, hogy eladta. Igazi csapásként ért. Még azon a héten el is szállították. Tudom, hol van jelenleg, gyerekeket lovagoltatnak rajta, és fenn áll a lehetőség, hogy meglátogassam, de nem akarom azt látni, mennyire jól érzi magát más lovak és emberek között. Butaságnak hangzik, de így van.

Sokáig megpróbáltam nem gondolni rá, de nem ment. Arra is gondoltam, hogy elmegyek a fickóhoz, megveszem tőle a lovat, de még most sincs pénzem, és ami azt illeti, a szüleimnek sincs, tartozni meg nem akarok senkinek. Tudom, hogy ilyen helyzetben nem sok mindent tudok tenni, de valamit szeretnék, nagyon nehéz nekem nélküle, arról nem is beszélve, hogy egész életében egy másik társával volt, aki most egyedül van, nagyon rossz állapotban (őt a tulaj nem akarja eladni, mert nála született és szereti. óvja még a széltől is, nem jut eszébe, hogy többet árt a lónak mint használ)

Csak úgy nem mehetek oda, hogy adják nekem vissza a lovat. Gondoltam arra is, hogy beszélek a tulajjal, vásárolja vissza, és én majd valamikor megveszem, ha végzek a tanulmányaimmal és elmegyek dolgozni, de így belegondolva ostobaságnak tűnik. Ti mit tennétek a helyemben?

Korrekt, segítőkész válaszokat várok, a lekezelő, bunkó stílusú, cseszegetni járó barmok kíméljenek.


2011. aug. 10. 17:07
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Ha jól vettem ki a dolgot, te neked köszönhető, hogy nem csak kocsiban megy a ló, ha nem már nyereg alatt is...

Menj el a mostani tulajdonosához és mond meg neki, hogy majd szeretnéd megvenni, és addig ne adja el semmiképp. Mást nem nagyon tudsz tenni.:(

2011. aug. 10. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 x) ***** válasza:
Mi is éppen ilyen helyzetben vagyunk... eladtuk a kedvenc nálunk született csikónkat és lett volna lehetőségünk visszavenni az 5 éves húgomat lovagoltatni de sajnos nincs lesütve így ha nem válna be nem tudnánk eladni jó helyre :/ sajnos ilyenkor nem sokat lehet tenni. Összegyűjtöd a pénzt addig meg szemmel tartod a lovat és megkéred a tulajt hogy ha nem lenne nagy gond tartogassa neked mert nagyon megszeretted. :)
2011. aug. 10. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Most nem sokat segít a szánakozás, de tiszta szívemből sajnálom, sajnos tapasztaltam/tapasztalom milyen elveszíteni azt a lovat, akiért olyan dolgokra is képes lennél, amit egy normális ember már rég megbánna... :(

Menj el a pacihoz, biztosan hiányzol neki Te is, hiszen egy ilyen mély kapcsolat már nem lehet csak egyoldalú. :)

Kérdezd meg, hogy segítségért cserébe mondjuk lehetséges lenne-e az, hogy lovagold Őt? Javadra lehet, hogy megmondod, te lovagoltad be, átéltetek tüzet vizet, és most nagyon nehéz neked nélküle. Ha igazán olyan emberekhez került, akik megérdemlik, hogy tulajdonában álljanak egy lónak, meg fogják engedni. :)

Sőt, azt is meg mondhatod, hogyha folytathatod a lovaglását, biztosítod, hogy még jobb és kezesebb ló lesz belőle (hiszen valamilyen szinten ez is igaz).

Amilyen ötleteket Te felsoroltál, azok is jók, vagy megkéred Őket, hogy amíg nincs pénzed, ne adják el, vagy a régi tulajt ráveszed, hogy vásárolja vissza, neked pedig amint lehetőséged lesz, tőle veszed meg.

Jajj, nagyon sok sikert!! :)

2011. aug. 10. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Ömm igen! Én is valahogy így jártam de a lovat olyan messzire vitték hogy meg se lehet látogatni. :// Szerintem viszont nem fogják neked eladni hiszen most költöttek százezreket hogy megvegyék a lovat, és ha most vagy kicsit később oda adják neked az olyan mintha ablakon dobnák ki a pénzt. A pénz mindenkinek pénz. Meg hát most vette a lovat, gyerekek lovagolnak rajta, te se örülnél ha valaki az újonnan vett lovadat megakarná venni. És igen, ha meg is vennéd miből tartanád el? Állatorvos, körmölések, féregtelenítés, nem is beszélve a rengeteg sok dologra amire a lónak szüksége van. Nem kis pénzek ezek. Szerintem mond el mi a szitu, hogy neked köszönhető hogy lovagolni lehet rajta és emiatt szeretnéd továbbra is lovagolni ha erre lenne lehetőség. De nyilván innentől ez sem ingyen lesz. Bár nem tudom hogy azon a másik helyen hogy lovagoltad bár kétlem hogy pénzért. :/ Na szóval szerintem ezt csináld.
2011. aug. 10. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Szerintem a régi tulaj nem fogja visszavenni, mert lutri neki az h te megveszed - mert ugye az ő nézőpontjából egész másként fest a dolog, ugyanis ha pl befejezed a tanulmányaidat neki addig is tartania kell a lovat továbbra is, de nem 100%, hogy ha lesz pénzed, ezt a lovat veszed meg, mert találhatsz helyette jobbat is. Úgyhogy ez a variáció sztem ki van zárva.

Akkor csinálhatod azt, hogy elmész az új tulajhoz meglátogatni a lovat stb, és megmondani neki, h neked kellene ez a ló, szval ha arra vetemedne, hogy el akarja adni, te legyél az első, akinek mondja, mert te 'lefoglalod'. Később ha pénzhez jutsz akkor majd elkezdhetsz vele tárgyalni az adás-vételről. jó ha felvázolod neki a teljes helyzetet, hogy mit hogyan gondoltál, és sztem meg fogja érteni. Viszont addig is, hogy ne kelljen annyit nélkülöznöd a packó társaságát, megkérdezheted, a mostani tulajt, hogy mi lenne, ha szabadidődben kijárnál segíteni a lovak körül - lovagoltatás, pucolás, nyergelés, bármi - és akkor cserébe heti 1x lovagolhatsz a lovon. Ezt jól beszéld meg vele h mit várna el érte stb, mert könnyen csőbe húzhatnak ha nem figyelsz oda - pl többet dolgozol, mint amennyit ér 1 óra lovaglás.

Sok sikert!

2011. aug. 10. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Hallottam már párszor, hogy nincs rá garancia, hogy Őt veszem meg, ha egyszer oda jutok. De ilyet az mond, aki még nem kötődött érzelmileg ennyire egy lóhoz. (Én sokáig rá se bírtam nézni másik lóra, és azóta sem lovagoltam.)

Mint mondtam más környezetben nem szeretném őt látni, először inkább megszerzem a pasas telefonszámát, beszélek vele, és ha azt mondja hogy személyesen szeretne megismerni akkor természetesen elmegyek, és hát ez a lehetőség nagyon benne van a pakliban.

A régi tulajdonosa jó ember, ezért feltételeztem, hogy ha beszélnék vele, visszavásárolná, azt is figyelembe véve, hogy neki nem jelent gondot +1 ló ellátása, mert hatalmas gazdasága van.

Mindenesetre köszönöm mindenkinek a tanácsokat és a jó kívánságokat, minden erőmmel azon leszek, hogy újra együtt lehessek a drágával...

2011. aug. 10. 20:56
 7/11 anonim ***** válasza:

Szerintem menj és lovagolj rajta. Írtad, hogy gyerekek lovagolnak rajta és, hogy a közelben van. Plusz pont lenne mert tudnál róla ha eladásra kínálja és látná azt is a gazda, hogy milyen jól kijöttök egymással...:)

Ha meg nem akarsz rajta lovagolni akkor menj ki és nézd meg. A pacinak is jót tenne meg neked is mert látnád, hogy biztonságban van és nem verik ütik éheztetik, és nem fog meghalni (mármint éhezés miatt meg stb.). Nekem is fájna ha a lovamat elveszik és nem láthatnám. Jobban fáj az ha nem látod és nem foglalkozol vele, mert ha megtudod, hogy meghalt magadat fogod okolni, hogy miért nem voltál ott amikor meghalt és, hogy miért nem vetted meg! Gondold el, hogy kimész és nem lesz ott a ló mert eladták akkor nagy bajban vagy. Lovagolj rajta meddig csak tudsz, és mikor lesz pénzed akkor vedd meg. Én ezt csinálnám minden esteben is. Így tudod, hogy jó kezekben van és szerető gazdánál (aki te leszel mert nem foglalkozik vele a tulajdonos, gondolom). Remélem jól fogsz dönteni, én így látom a helyzetet és nekem ez tűnik reálisnak.

2011. aug. 10. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
De az előző gazda miért adta el, ha ennyire nem okoz neki gondot még egy ló ellátása?
2011. aug. 11. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Ezt tulajdonképpen én sem értem, de jól ismerem, és sokszor azt lesi miből tud még több pénzt csinálni. Az persze nem jutott eszébe, hogy a másik lova egyedül marad... csak jó ló lett, pénzzé lehet tenni, ki kellett használni. Gondolom én. Ő mindig is ilyen volt.
2011. aug. 11. 21:57
 10/11 anonim ***** válasza:

menj el hozzá lovagolj rajta!!!

kérdezd meg a mostani tulajt, hogy pl boksztakarításért nem lovagolhatnád-e vagy hasonlók, szóval nem fizetnél érte, hanem ledolgoznád.

velem is volt már ilyen a kedvenc pacimat eladták máshová (a lovarda tönkrement pedig jó hely volt) kehes volt meg minden, és nagyon sokáig sajnáltam meg féltem hogy úristen nehogy vvalami baromhoz kerüljön... később sikerült kiderítenem hogy hol van és nagyon jól érzi magát... na jó ez nem egészen tartozik ide...

mindenesetre átérzem hogy mit érzel, de mindenképpen menj el hozzá!! ha jól érzi magát ott, az sem feltétlenül azért van mert nem akar veled lenni!!!

2011. aug. 26. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!