Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Szerintetek mit csináljak?

Szerintetek mit csináljak?

Figyelt kérdés
Van egy ponim hétvégén megyek hozzá :) futoszárazáson és tisztitáson kivül mit csináljak vele? Lovagolni nem tudom mert kicsi nekem:(
2011. aug. 12. 07:19
 1/8 anonim ***** válasza:
Vidd ki legelni, mosd le, szálazd ki a farkát, fond be a sörényét, készítsd fel, mintha pl versenyre menne. Gyönyörűek tudnak lennni:)
2011. aug. 12. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Add el, vagy szőrén ülj rá, vagy lovagoltass rajta és akkor még hasznod is lesz belőle ;)
2011. aug. 12. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
parellizz vele, vagy tanítsd meg kisebb trükkökre (spanyol lépés, térdelés, fekvés, stb)
2011. aug. 12. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
0%
Minek vettetek pónit? Nem gondoltatok rá, hogy pár éven belül kicsi lesz?
2011. aug. 12. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Miért kell egyből fikázni? Semmi köze senkinek hozzá miért vett pónit, csak az van neki, és kész. Inkább segítenétek neki ahelyett, hogy belé kötnétek...


Tehát :)

Egy pónival lovagláson kívül rengeteg mindent lehet csinálni, csak össze kell szedni a gondolatainkat.

Ugyebár amit írtál, le tudod futószárazni, meg pucolgatni. A futószárazást is lehet több féleképpen, lehet kantárral, kötőfékkel, adott esetben nyakába kötött kötéllel. Vagy csinálhatsz kettős futószárazást is, ha van rá lehetőséged. Ezen kívül amit szintén leírtak előttem, gondosan befonhatod a sörényét, farkát, jól le is moshatod, jó móka tud lenni. :)

És én is ajánlanám a parellizést, így még inkább elmélyülhet a kapcsolatotok, megtaníthatsz neki különféle trükköket, csatlakozhatsz vele, stb. Illetve, ha van rá lehetőséged, kötőfékkel-vezetőszárral elmehetsz vele nagyokat sétálni a közeli terepre, vagy elmehetsz vele egy kisebb tóhoz, patakhoz. :) Földről tanítgathatod ugratni is.

Egyébként mennyire kicsi? Mert lehet, hogy nem okozna neki olyan nagy gondot, ha ráülnél. Ha esetleg tudsz róla olyan képet mutatni, vagy videót, ahol mellette állsz, vagy meg tudod adni a marmagasságát, akkor meg lehet mondani, hogy mennyire egészséges, ha ráülsz. Mert ha annyira nem vagy vészesen túlsúlyos, ő pedig kis erőteljes, mokányocska, akkor semmilyen gondot nem okozna neki egy kis szőrénezés, szórakozás, derbyzés. :)

Még talán terepre is mehetsz vele úgy, hogy néha leszállsz, akkor vezeted egy kicsit, aztán visszaülsz, kicsit léptek, ügettek, leszállsz, had teher mentesüljön a háta, aztán majd visszaülsz egy rövidet vágtázni, ha nem fáradt még el nagyon, tehát érted. :)

2011. aug. 12. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Előző vagyok: Elnézést, az első bekezdésemet nem kellett volna többesszámban írnom, az előttem szólóra értettem.
2011. aug. 12. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
játsszál vele :P én pl. már elértem a (elég nehezen kezelhető) kancámmal, hogy a karámban mindenhova követ, stb nagyon jó érzés (:
2011. aug. 12. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Vegyél egy kisméretű szekeret, tanítsd be kocsit húzni, akkor kimehettek terepen kocsikázni, biztos élvezni fogjátok! Érdemes hozzá szaksegítséget kérni, hogyan csináld, de megéri, és olyan édes tud lenni egy pónifogat! :-)
2011. aug. 12. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!