Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Lehet baj belőle? (többi lent)

Lehet baj belőle? (többi lent)

Figyelt kérdés

Szóval van egy ló, aki alapból elég turbós.És ha 3 hétig nem mozgatják, és én ráülök, abból lehet baj?

Már mint arra gondolok, hogy nagyon turbós lesz?


2011. aug. 13. 17:51
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
0%

Attól függ hogy mennyi ideje lovagolsz.

De ajánlom figyelmedbe a martingált vagy a hackmore-t.

2011. aug. 13. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Hát ez a lovat még nem rég óta, és jó köszi :)
2011. aug. 13. 17:57
 3/12 lóbarát ***** válasza:
Mennyi ideje lovagolsz? Ez a ló iskolaló? Mmint loviban van? Ha igen előbb kérd meg edződet fárassza le, ha saját, te futtasd meg.
2011. aug. 13. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

2éve lovaglok, ugyanez a helyzetem. van egy ló akit mondhatni csak én lovaglok. elmentem nyaralni, 2 hétig nem ült rajta senki. arab ló, vágtában amúgy sem megy olyan "jól" mindig bepróbálkozik. nah szóval visszajöttem nyaralásból hát lementem lovagolni. mint mindig mondtam, hogy én az arabra ülök. ügetés minden tök jól ment, hát jött a vágta.. a sarokban olyat bakolt, hogy én csak röpültem Volna, ha nem akad be a jobb lábam a kengyelbe (balra estem) beestem a ló lába elé, alig bírtam kiszabadítani magam. majd visszaültem... csodálatosan vágtázott 3 kört (nagyon meglepő volt, mert nem szokott szépen vágtázni) hát akkor másik kéz... nah ott meg elkezdtünk vágtázni, ő meg igen csak sietősre vette az ügyet száguldott mint egy galopp ló, majd egy másik sarokban ismét bakolt egy hatalmasatt.. itt már röpültem is.. jó nagyot reccsent a bokám, jól meghúztam, meg fájlaltam nagyon a hátsó oldalam. különösebb bajom nem lett, hanyagoltuk a vágtát arra az órára... utána ugrattunk az jó volt de ez nem ide tartozik xD na lényeg ami lényeg 5 percen belül 2 x estem egy turbós lóról mert 2 hétig nem ültek rajta



futószárazd le az óra előtt ha lehetőség adatik rá

2011. aug. 13. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Basszus komolyan nem jutott eszetekbe, hogy lefutószárazzátok? Kérdező is, meg a válaszoló is... Ha nincs futószárad, valami elkerített rész, vagy keríts el magadnak, és hajtsd meg, mert bizony lehet belőle baj, plusz még ha nem is esel le, akkor sem kellemes szerintem úgy lovagolni, hogy bakol ezerrel...
2011. aug. 13. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
3. vagyok. nekem eszembe jutott, de mivel lovardába járok, nem dönthetek róla!! nekem nincs rá lehetőségem, csak arra hogy lepucolok, nyergelek és lelovaglom az órámat. majd lenyergelek! és nekem ennyi az edzésem!
2011. aug. 13. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 x) ***** válasza:
Igen. Futószárazd le. Nem biztos hogy dühöngő őrült lesz de ameddig kicsit le nem fárad biztos hogy nem rád fog figyelni. Ha nincs lehetőséged futószárazni akkor meg kérj meg egy tapasztaltabb felnőttet hogy lovagolja le egy kicsit.
2011. aug. 13. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Futószár. Sztem azt még lovardában is megengedik.
2011. aug. 13. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

1. Azalatt a 3 hét alatt mit csinált a ló? Legalább karámban mozoghatott, vagy állt a boxban?

2. Ha volt karámozva, egy futószárazás segít. Pár percig hagy, hogy kiugrálja magát, ha szeretné, utána kösd ki a fejét és dolgozzon rendesen egy 20 percet, s csak ezután ülj rá.

3. Ha nem volt kinn, csak boxban, a futószárazásra is vigyázz, ilyenkor szokott a ló "beünnepelni", vagyis ilyenkor jön elő a bénulásos izomfestékvizelés nevű igen komoly betegség, nem kéne megkockáztatni.

2011. aug. 14. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Csak egy alapos futószárazás után ülnék fel rá. De ha már rajta is vagyok, karámban jól lekötném patanyomfigurák lovaglásával, az kicsit lassítja és agyban is fárasztja.
2011. aug. 14. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!