Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mit gondoltok? Megéri andalúzi...

Mit gondoltok? Megéri andalúziait tartani hobby célra?

Figyelt kérdés
Régóta tartok lovakat, de most szeretnék egy andalúziait venni, és ebben szeretném a véleményeiteket kérni. A problémám az, hogy kicsit vonakodok andalúziait hobby célra tartani. Úgy érzem, hogy ez olyan, mintha vennél egy Ferrarit, de soha nem hajtanád. Van valakinek esetleg valamilyen élménye az andalúziaival kapcsolatban. Gondolok itt arra, hogy mennyire kényes fajta, mennyire ellenálló a betegségekkel szemben, mennyire megbízhatóak. És egyáltalán megéri andalúziait tartani
2011. aug. 16. 06:48
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Úgy írjuk hogy Andalúz és mellesleg nagyon drága lovak
2011. aug. 16. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 x) ***** válasza:
Szerintem nem éri meg. És egyébként sem tipikus hobbilovak.
2011. aug. 16. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Egy papíros andalúz millió fölött van árban. Ha ilyen lovam lenne én díjlovaglásra alkalmaznám.
2011. aug. 16. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Ja tudod ebben az országban csak vágóáron lehet lovat venni,különben már mindenki drágállja!!!

komolyan: A szó szoros értelmében semmilyen lovat nem éri meg tartani.De az andalúz nagy mozgású nem feltétlenül kényelmes hobbistának.Az andalúzból csak a csődör mutatós, az meg ugye macerás..(amiket látsz képeken, bemutatókon az mind csődör)

Semmi esetre ne vegyél papír nélkül mert a kupecnek adsz pénzt hogy még több lovat tartson nyomorúságosan.

2011. aug. 16. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Úgy írjuk hogy Andalúz és mellesleg nagyon drága lovak


De úgy is mondhatják, hogy ANDALÚZIAI, vagy pura raza espanola (tisztavérű spanyol ló).


Tudom, hogy mennyibe kerülnek, és egy bizonyos összegig egyet meg is engedhetnék magamnak. Díjlovagoltam, úgyhogy nálam az nem probléma, hogy egy csődört kelljen lovagolnom, na meg van is egy csődöröm. De nem ismerem ezeket a lovakat, és mint azt már írtam is, vonakodom hobbylóként tartani. A döntést viszont így is-úgyis én fogom meghozni, de érdekel más véleménye is, hátha tud valaki valami hasznosat ajánlani, vagy esetleg megossza a tapasztalatait.


Köszönöm az eddigi válaszokat!

2011. aug. 16. 21:50
 6/12 A kérdező kommentje:

Ja tudod ebben az országban csak vágóáron lehet lovat venni,különben már mindenki drágállja!!!

komolyan: A szó szoros értelmében semmilyen lovat nem éri meg tartani.De az andalúz nagy mozgású nem feltétlenül kényelmes hobbistának.Az andalúzból csak a csődör mutatós, az meg ugye macerás..(amiket látsz képeken, bemutatókon az mind csődör)

Semmi esetre ne vegyél papír nélkül mert a kupecnek adsz pénzt hogy még több lovat tartson nyomorúságosan.



Köszönöm a válaszodat! Nagyon örülök, hogy írtál. Papír nélkülit amúgy se vennék andalúziaiban. Csak infóként írom, hogy nem ma kezdtem a lovazást, és nem először vásárolok lovat.

2011. aug. 16. 21:59
 7/12 anonim ***** válasza:
Én nem javasolnék andalúzt hobbi célra. Azt ugye tudjuk mindannyian, hogy ezeknek a lovaknak az ára nem 2 fillér. Én úgy gondolnám, hogy akkor érdemes ilyen drága lovat venni, ha komolyabb célra pl. díjlovas versenyekre szeretnénk járni vele. Tereplovagolni vagy pályán körözni pedig egy barátságos, jó természetű félvérrel is ugyanúgy lehet, mint az andalúzokkal :)
2011. aug. 16. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Egyet értek veled, én is sajnálnám csak hobbyra "pocsékolni". De sajnos a munka mellett nekem nincs időm versenyezni vele. Köszönöm, hogy írtál.
2011. aug. 16. 23:39
 9/12 anonim ***** válasza:

szia! én mindenképp javasolnám neked a szári Epona Lovasiskolát, rendszeresen adnak el fiatalabb lovakat, úgy tudom főként kancákat, a csődik a bemutatózásra és versenyzésre kellenek nekik, de azért belőlük is adnak el. ha lovas körökben mozogsz, mint írtad is, biztosan hallottál már róluk, igen megbízhatóak, és az elmúlt években Spanyolországban elnyerték "Az év külföldi tenyésztője" címet!

az eladó lovaik között meglehet, hogy van olyan is, amelyik valamilyen okból nem alkalmas versenyzésre, viszont hobbira meg tökéletes, ezért olcsóbban is lehet hozzájutni.

ha komolyak a szándékaid, javaslom, vedd fel a kapcsolatot Borsó Bélával, ő az Epona vezetője: +36 30/9-437-240 szerintem minden kérdésre szívesen válaszol. :)

2011. aug. 17. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen, hogy írtál!

Igen, én is rájuk gondoltam, hiszen Magyarországon ők foglalkoznak spanyol lovakkal. A lovaik meg nem csak eszméletlenül gyönyörűek, hanem magasan képzettek is. Megfogadom a tanácsodat!

2011. aug. 17. 01:29
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!