Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Szerintetek fölösen okolom magam?

Szerintetek fölösen okolom magam?

Figyelt kérdés
Van egy lovam,most volt 2 hete herélve és még egy nagyonpici rész nemforrt össze a sebéből...tegnap viszont a lovardában elszabadult és lement a nagylovakhoz,akikkel még nincs összeszoktatva...végigvágtázta a lovardát,beleesett egy árokba...szegény nagyon megütötte magát,igaz különösebb baja nemlett hál' istennek! Kicsit megnyílt a sebe(de csak 1-2 cm hosszú repedés keletkezett) Nagyon rosszul érzem magam és magamat okolom az egész miatt...Annyira rosszul érzem magam miatta hogy ma nem is mertem kimenni hozzá.Szerintetek ez normális?=/
2011. aug. 16. 22:10
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
hogy szabadult el?
2011. aug. 16. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:

Miért érzed rosszul magad?

Nem te engedted el! Vagy de?

2011. aug. 16. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
Bárkinél előfordulhat! Nálunk is szabadult már el ló, ráadásul úgy, hogy kb. 2 km-re tudtuk befogni, de ha egy ló elhatározza, hogy nekiindul, akkor elég nagy erőket képes megmozgatni..:) Nézessetek rá egy orvossal, nehogy mégis komolyabb baja legyen, de semmi értelme magadat hibáztatnod!:)
2011. aug. 16. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:

Ha nem te miattad szabadult el akk ne okold magad! De ha véletlenül te miattad is, (pl.:rosszul kötötted ki) akkor se, mert mindenki lehet figyelmetlenebb néha, és mindenki követhet el hibákat!:)

Örülj inkább neki h nem esett komolyabb baja a pacidnak, és tanulj belőle.;)

Azért feltétlenül nézze meg egy állatorvos/hozzáértő mert jobb félni mint megijedni!

Az meg ne is jusson eszedbe h ezért ne menj ki, mert szegény nem fogja érteni h miért nem látogatod meg...

2011. aug. 16. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:
Hát ugy történt az eset,hogy fönt legelt...és felmentem hozzá,kikötöttem hogy átkössem rajta a másik kötőfékre...gondosan odafigyeltem rá hogy egyszerre két kötőfék legyen rajta. és mikor átakartam kötni jött egy kutya...beleharapott a fenekébe és elkezdett vágtatni...fogtam először meg próbáltam megnyugtatni h semmi baj de a kutya jött utánunk és mégjobban szaladt...aztán elengedtem mert már nembírtam és így ment le a lovakhoz=/ és egy életre megtanultam hogy így nemcserélek többet kötőféket...hiába hittem azt hogy megbírom csinálni gyorsa...jött a kutya és vége:( és azért is félek kimenni hozzá mert h haragudni fognak rám azok,ahol van a lovam,hogy milyen béna vagyok és hogy nemvigyázok rá.=( pedig én érzem magam a legszarabbul...mert lényegében mikor a gödörbe ugrott ki is törhette volna a lábát...és én ezzel tisztábanvagyok...ők meg még rá is tesznek egy lapáttal=( nagyon rosszul érzem magam,majdnem sírok
2011. aug. 16. 22:40
 6/19 anonim ***** válasza:

Ne idegeskedj! Hisz nem lett nagy baja. ;)

No para! Holnap nézesd meg valakivel és ha azt mondja semmi baja örülj ;))!

Amúgy a kutya kié? Ha kobór kutya veszett is lehet ha megharapta akkor mindenképp lássa orvos! ;)

2011. aug. 16. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:
hát a kutya sajnos a lovardáé...nagyon utálom...=/ már nem először van ez..multkor mikor sétálttam a karámban is ugyan ezvolt csak ott ugye karámban volt:S
2011. aug. 16. 22:54
 8/19 anonim ***** válasza:

Mond meg a többieknek h hagyják abba vagy én megyek elnáspángolni őket.(csak viccelek):))

Nem a te hibád volt, mindenkivel előfordulhat ilyen.:)

A lovarda vezetőnek meg szólj, h kösse meg a kutyáját v csináljon vmit vele, mert közveszélyes a lovakra!

A lovad meg nem fog haragudni ráád...ne hülyéskedj.:)


Utolsó előtti vok.:)

2011. aug. 16. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:
Hát köszi a bíztatást :) de nagyonféltem...első lovam és 1 hónapja van nálam...aztsem tudom hogygondoltam azt h kötőféket cserélek rajta a legelőn... nagyon hülye vagyok,és egy életre szóló lecke volt ez számomra...szerencsére nemcsináltak vele semmit a nagylovak sem...
2011. aug. 16. 23:17
 10/19 anonim ***** válasza:
Nyugi, nem a te hibád. Ha neked fejenállva van kedved kötőféket cserélni, és meg tudod csinálni, akkor senki nem pofázhat bele, a másik, hogy ha hatvan kötőfék van rajta, és hatvan ember fogja, akkor is el tud szabadulni, ha el akar... Csoda, hogy az elején meg tudtad fogni... Megharapta a kutya, a ló nyilván megijedt tőle, hiába fogod és lobogsz a vezetőszár végén, ha egyszer elránt, vagy elesel, akkro azon kívül, hogy neked is lehetett volna nagyobbb bajod, mindekni tudni fogja, hogy ő sem tudta volna megfogni... Egy szerencsétlen helyzet volt, hogy pont ki tudott menni. A kutya bármikor jöhet, ez nenm a te hibád, most így sikerült, ne okold miatta magad!
2011. aug. 17. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!