Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mi is az a pipa? (Mit törődik...

Mi is az a pipa? (Mit törődik a gyakorikérdések a kérdésem hosszúságával? XP)

Figyelt kérdés
Annyi stimmel, hogy figyelemelterelő eszköz... Eddig azthittem, hogy egy szimpla pipa (mint dohányeszköz), és ezt a ló érdekesnek tartja... xP De később egyre kételkedni kezdtem benne. Egy neylon zacskó is érdekesebb... Szóval mi is ez, és hogy működik? Googleval most összevesztem, elváltunk... Nem segít, pedig könyörögtem neki.
2011. aug. 17. 23:13
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Nyugtató hatással van rá.


Velem például azt is csináltatták már vérvétel közben, hogy csípjem össze a bőrt a nyakán és ez is bevált.

2011. aug. 17. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Akkor ez valami, ami olyan helyen csípi meg a lovat, hogy a teste endorfint termel?
2011. aug. 17. 23:20
 3/12 anonim ***** válasza:

Előző vagyok, ezt most találtam:

[link]

2011. aug. 17. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Áucs, szegény ló... Mindegy, hát, ami kell, az kell. :) Köszönöm. :)
2011. aug. 17. 23:23
 5/12 anonim ***** válasza:
Elzsibasztja az orrocskáját és arra figyel :)
2011. aug. 17. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Azért érdekelne, hogy egy ló ilyenkor mit gondolhat. xD
2011. aug. 17. 23:28
 7/12 anonim ***** válasza:
hát,pedig ez ilyen :)
2011. aug. 18. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Próbáld ki, ha te egy spárgával elszorítod a felső ajkad, akkor kb ugyazt érzed;)
2011. aug. 18. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Nagyon nem szeretem ezt az eszközt, sajnos sokszor használják problémás lovak-csikók patkolásánál is, ugyanis ez radikálisabb és gyorsabb megoldás, mint a többi, természetesen abba bele sem gondolnak, hogy a lóban ez az érzés marad meg, és egyre inkább gyűlölni fogja a patkolást, körmölést... De hát sajnos ma már a lovasoknak is egyre kevesebb a türelmük, és egyre többen választják a 'leszarom csak ne kelljen vele túl sokat bajlódni' utat...


Illetve van az a pipa is, amikor a LÓ pipál.

Felcsücsöríti a felső ajkát, ha valami érdekes szagot érez, a fülei hátrább konyulnak, mert a hangok ilyenkor csak másodlagosak.

Téveszme, hogy azért csücsöríti fel az ajkát, mert így jobban érzi a szagot. Azért csücsöríti fel az ajkát, mert így elszorítja az orr nyílásokat, és a szagot benntartva elemezni tudja azt. :)

2011. aug. 18. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
kedvenc lovamnál akkor kellett a pipát alkalmazni, amikor nagyon csúnyán bekólikázott, kijött a doki, és kb. 3 liter speckó olajat (nem tudom már mi volt a neve) kellett a gyomrába vezetni. ugyebár ezt orron keresztül kell. az orrán kellett ledugni egy csövet. amikor a cső az orr- és szájnyílás találkozásához ér, ott a lónak nyelnie kell egyet, hogy tovább lehessen vezetni a csövet. nem árulok el nagy titkot, ha azt mondom, hogy ez nem tetszett a drágámnak! itt azonnal pipát kellett alkalmazni, mert ha dobálja magát, akkor a cső felsértheti az orra belsejét, és mert egészen konkrétan az élete függött tőle. a pipa fogta az orránál, a doki a kötőfékjénél húzta lefelé a fejét velem együtt, a lovász pedig az orrán fogta a puha részt, és így is éppenhogy le tudtuk venni a fejét egy pár pillanatra...el sem tudom képzelni mi lett volna pipa nélkül. tényleg van, aki türelmetlenségből teszi, de mi a halál széléről hoztuk vissza azt a lovat. és ha ennek egy jól megcsavart pipa az ára néhány perc kellemetlen fájdalommal, akkor legyen, mert megérte!!
2011. aug. 19. 01:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!