Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mit jelent az hogy "nyújtani...

Mit jelent az hogy "nyújtani az ügetést"? Hogy kell nyújtani?

Figyelt kérdés
2011. aug. 18. 21:19
 1/6 anonim ***** válasza:
57%

Élénkíted az ügetést.


Több csizma, több derék, tehát több segítségadás kell a lónak, hogy ne a maga kis tempójában lötyögjön.

2011. aug. 18. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
fokozni a tempot. Derékal és a lábszárunkal lehet.az a cél hogy "dobálja ki az elejét" táguljon a keret illetve lépje tul az elejét, ne legyen feszes, használja a hátulját a feladat végén és az elején jol látszodjon az átmenet.
2011. aug. 18. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
ÉS kis kör lovaglásakor csak a belső csizmával hajtom vagy mind a kettővel? Elég hajtós a ló, nem olyan hogy hajtom és megy, hanem kis körbe hiába adok neki belső csizmát vagy mind kettőt, képes és leáll lépésbe. Persze ez nem az én hibám hiszen másokat be visz a kör közepére, ágaskodik hasonló. Vágtába meg csak a belső csizmával hajtom?
2011. aug. 18. 21:28
 4/6 A kérdező kommentje:
Na ez az ami neki nem fog menni de majd megpróbálom vágta után úgy tartani. Szegény lovon egy évbe 3x ülnek, most én kezdtem vele foglalkozni ezeket tudtam csak meg kell erősíteni.
2011. aug. 18. 21:31
 5/6 anonim ***** válasza:
53%
belsö száral álitod külsövel vezeted az iven belsö csizmádal zársz hogy hajoljon meg illetve körön tartod ne menjen befele külsö csizmával hajtod elöre illetve derékal
2011. aug. 18. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
az ügetés nyújtása azt jelenti, hogy a lépései hossza növekszik, és nem az ütem. vagyis nem siethet el. de basszus, mikor az edződ olyanokat mond, amit nem értesz, kérdezz vissza, nem hiszem, hogy letépi a fejed :)
2011. aug. 19. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!