Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mi minden kell a lovagláshoz/f...

Mi minden kell a lovagláshoz/felszerelés/?

Figyelt kérdés
Valaki leírná pontosan hogy milyen felszerelések kellenek ahhoz hogy saját lovat tarts? köszi(:
2011. aug. 20. 01:01
 1/4 anonim ***** válasza:
89%

Mármint a lónak?

-MINŐSÉGI nyereg (ez a legdrágább, több 100 ezer egy jó nyereg, de sokáig bírja, ha vigyázol rá. kényelmesebb lónak és lovasnak is, mint az olcsó nyergek)

-nyereghez tartozékok: heveder, kengyel, kengyelszíj, kengyelgumi, nyeregalátét, esetleg zselépárna vagy szivacs

-kantár és tartozékai: zabla, szár, esetleg fülvédő

-egyéb kiegészítők, a ló képzettsége, felépítése, igényei szerint: martingál, kikötő, segédszár (pl. chambon, veiroter, stb...), ínvédők, bokavédők, fáslik, szügyelő, farmatring.

-kötőfék és vezetőszár

-futószár, hasznosnak tartom a futószárazó hevedert használni hozzá. A kényelem kedvéért futószárazó szakáll. :)

Ezekkel egy átlagos ló elvan. Esetleg jöhet takaró vagy hasonlók, de én ezeket fölöslegesnek tartom, hacsak a ló igényei nem követelik meg.


Lovasnak? Ezeket gondolom tudod ;)


Ápolás?

-bőrolaj, nyeregszappan

-egy ápolós doboz, benne: körkörös gumivakaró, fémvakaró, durvább szálú gyökérkefe, puhább szálú szőrkefe, sörényfésű, patakaparó, 2 db szivacs, esetleg patazsír/olaj

-nagyon jól jöhet: Betadine és pár darab géz. A kisebb sérüléseket azonnal tudod fertőtleníteni, tisztítani.


Húúú most hirtelen ezek jutottak eszembe, de nem tudom...ilyesmi válaszra gondoltál? :D Vagy másra vagy kíváncsi?

2011. aug. 20. 02:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Igen, ilyenre és nagyon szépen köszönöm! :)
2011. aug. 20. 12:27
 3/4 anonim ***** válasza:

Már bocsi de a kérdésed nem teljesen egyértelmű, mert először azt kérdezted, hogy mi kell a LOVAGLÁSHOZ, utána meg azt, hogy mi kell a LÓ TARTÁSHOZ!

Amúgy a lovagláshoz: kobak, nadrág, csizma/hopilet, kesztyű, pálca

A ló tartáshoz pedig amit az előző leírt :)

2011. aug. 20. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 x) ***** válasza:
Tapasztalat!!! Nem tudom hogy van ez de mikor én az első lovamat kaptam akkor már tisztában voltam vele hogy mi kell neki. Először is jó nagy karám,legelő,istálló, takarmány. És nyáron nem árt ha találsz valakit aki tud neki füvet kaszálni (persze ha nincs neki elég fű a karámban) hogy ne legyen egyoldalú a táplálkozása. Aztán jöhetnek azok a dolgok amit az első válaszoló írt. De! Ha már úgy veszel lovat hogy tapasztalatlan vagy, akkor kell egy tapasztaltabb lovas, aki segít neked mindenben. Na most.. ha már van minden felszerelésed és lovad is, akkor kell jó sok idő. Ja és ami a ló körüli munkákhoz kell: vasvilla, talicska (bár lehet hogy ilyet már csak mi, régimódi parasztok használunk) :) és talán egy ilyen lapát szerű trágyaszedő amit a legtöbb lovasboltban be lehet szerezni, esetleg egy gereblye jól jön bár gondolom az van otthon. És pár vödör sem árt. Bocsi ha ezt fölöslegesen írtam le, mert nem akarsz lovat venni, és ez csak akkorra vonatkozik ha nem bértartásban tartod. De az a lényeg, hogy nem olcsó mulatság. :) főleg hogy bele kell számítani az esetleges orvosi költséget, patkolást, körmölést stb.
2011. aug. 20. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!