Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Nagyon égő, hogy leesett a...

Nagyon égő, hogy leesett a lóról versenyen?

Figyelt kérdés
Barátnőm ma volt díjugró versenyen és egy korábbi baleset miatt a ló már a bemelegítő pályán 3 szor megállt az akadály előtt. Versenyen egy akadálynál kétszer ellenszegült, harmadszorra pedig leesett a lóról, emiatt kizárták. Szegény nagyon sírt miatta, és azt mondta, hogy többet nem fog versenyezni.
2011. aug. 20. 19:59
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

Sokan estek már lóról versenyen, mégis folytatták a versenyzést. Szerintem neki is érdemes lenne, de akkor válasszon egy másik lovat. Próbáld meg meggyőzni!

Sok sikert!

2011. aug. 20. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
ez biztos mással is előfordult már,emiatt nehogy abbahagyja a lovaglást
2011. aug. 20. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Egy picitsem égő ,emiatt nehogy abba haggya ,ez bárkivel meg eshet ,csak biztassad, hogy nemszabad emiatt abba hagyni,ahogy az előttemlévő irta, válcson inkább másik lóra.
2011. aug. 20. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
90%
Előfordul még a legprofibbakkal is, emiatt nem szabad abbahagyni. Szerintem nem tudom egy kezemen megszámolni, hányszor sikerült versenyen leesnem az elmúlt években. :-) Lovasversenyt én még olyat nem láttam, hogy legalább 1-2 lovas ne esett volna le, pedig 25 éve lovazok. :-)
2011. aug. 20. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
Egyáltalán nem gáz, hogy leesett, ez egy baleset, bárkivel, bármikor előfordulhat, akár otthon a pályán, akár versenyen... Viszont azt eléggé furcsállom, hogy már ott tart, hogy díjugrató versenyeken indul, és ennek a kellős közepén jut eszébe, hogy abba akarja hagyni... Azt megértem, hogy rosszul esett neki, de nem hiszem, hogy komolyan gondolja, vagy valami nagyon különleges oka kell, hogy legyen, mert ha csak egy sima esésről van szó, akkor senki nem hagyja abba, főleg nem ilyen szinten, viszont ha a balesettel kapcsolatban volt valami, vagy megsérült súlyosabban, akkor megértem..
2011. aug. 20. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

Egyáltalán nem égő, ösztönözd csak a barátnődet, hogy aki elkezd versenyezni, az előbb utóbb a nézők szeme láttára is randevúzni fog a talajjal. Az persze neki is negatívabb élmény, hogy az első versenyén történt, de szerzett egy ilyen tapasztalatot is, ne adja fel. :)

És tényleg próbálkozzon egy megbízhatóbb, frontbiztosabb lóval. :)

2011. aug. 20. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Nem főleg emiatt akarja abba hagyni (bár szerintem nem fogja), hanem, mert van ott egy lány, aki ahol csak tud keresztbe tesz neki, mert a barátnőm kevesebb ideje lovagol, mint az oktató lánya és a lánya nem olyan tehetséges, nincs rajtengedély vizsgája. Egyik verseny előtt fel akarta vinni a futóra a lovat, de nem ment fel vele, akkor lovaglópálcával ütötték a lovat, hogy felmenjen. Most rossz nyerget tett be a csaj, aminek a kengyelszíján nem volt elég lyuk és még soha nem ugratott benne a barátnőm. Az oktató pedig nem hagyja otthon a lányát, pedig látja, hogy mennyire ellenséges velünk.
2011. aug. 20. 21:30
 8/16 anonim ***** válasza:
A barátnőd maga tegye be a cuccait, és ellenőrízze az indulás előtt közvetlen is, hog yminden megvan, és minden úgy, ahogy kell, ezzel elkerülhetőek az ilyen esetek, direkt is, és véletlen is. Beszéljetek a lánnyal, ha nem megy, akkor az oktatóval, hogy csináljon vele valamit, mert ez így nem maradhat. Azért pedig abba ne hagyja, mert valaki keresztbe akar tenni neki, mert ezzel csak az illető éri el, amit akar, ő nem, szóval csinálja csak! Mondd meg neki, hogy ottlegyen a következő versenyen, mert kivonul a gyakorikérdések banda és mi toljuk fel a seggét a lóra, ha ilyen butaság miatt véget vet ennek;D
2011. aug. 20. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

Jóóóó :D

A barátnőm 30km-re lakik a lovardától és út közben szoktuk felszedni, ezért nem volt ott amikor feltették a cuccokat. Pont tegnap próbált beszélni a lánnyal, de nem tudott. Annyit mondott neki, hogy "én haza jövök ide, te pedig csak lovagolni". És, hogy a tiszteletet adja meg a barátnőm a lánynak (3 évvel idősebb a lány). Az apja is kiabált már vele hétfőn, hogy hogy lehet ennyire ellenséges velük, de aztán kibékültek.

2011. aug. 20. 22:20
 10/16 x) ***** válasza:
12%
Húú ha nézel lovaglást a tévében például akkor láthatod hogy némelyik versenyző milyeneket zakózik :) hozzá tartozik hogy néha a ló is fél a versenytől, vagy egy akadálytól. Inkább próbálja bebizonyítani mindenkinek de legfőképpen magának hogy "én igen is meg tudom csinálni, sőt versenyt is tudok nyerni" :)
2011. aug. 20. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!