Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Berepedt a lovam patája!?

Berepedt a lovam patája!?

Figyelt kérdés
Már elég régen volt nálunk a kovács, (holnapután jön), de ma azt vettem észre a lovam patáján hogy kb 2-3 cm hosszan egy repedés fut végig a patáján, a talpától fölfelé. Nyomkodtam neki, de úgy vettem észre, hogy nem érzékeny, de mégis nagyon aggódok, hogy mi lesz vele még 2 napig, mert pl egyet rosszul lép és végigreped a patája.Mit csináljak vele még 2 napig. már biztos nem ülök rá addig.
2011. aug. 21. 17:51
 1/10 anonim ***** válasza:
23%
menj gyorsan orvoshoz! kérdezd a véleményét, mert akár súlyos is lehet... ha nem tudsz orvoshoz menni, ha van az istállóban istállóvezető, mutasd meg neki, de ha az sincs, hát... nem tudom mit csinálj.
2011. aug. 21. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
23%
véletlenül se ülj rá! vidd be a bokszába, és ültesd le (ha nem ül le, kösd ki a keresztgerendához, minnél kevesebbet mozgjon!)! vigyél neki vizet, tápot stb.! ha van időd, menj be hozzá, maradj ott kis ideig, és félóránként nézz be rá.
2011. aug. 21. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
84%
Kiszáradás miatt repedt be? Nem tudom már mit csinálj, várd a dokit, de ha szárazság miatt, akkor mindig zsírozd vag yolajozd!
2011. aug. 21. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
78%

Én is csak azt tudom mondani, hogy naponta zsírozd vagy olajozd, a ló alatt sok alom legyen addig is, és ebben a 2 napban ne nagyon menjen se keményre, se sehova nagyon, sajna most bokszfogság...

...Szólj az istálló vezetőnek, vagy valami hozzá értőbbnek, Ő jó esetben meg fogja tudni mondani a pontos pillanatnyi teendőt, aztán ha jön a kovács, Ő azért ért valamennyicskét a patákhoz, majd megmondja a biztosat.

Addig is kitartás és türelem, reméljük semmi komolyabb :)

2011. aug. 21. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Ház ez nehéz kérdés, mivel ahhoz látni kéne hogy milyen mélyen, milyen ívben, hol repedt be, hogy megmondjam mekkora a baj. Ha nincs patkolva és az alja repedt fel a patának olyan 3cm-es magasságig akkor nincs nagy gáz. Ha patkolva van és úgy van megrepedve a pata mélyen, akkor azonnal állatorvos.


Ha gennyedzik akkor van baj igazából, mert a ló patája olyan mit a köröm, ha csak a felülete sérül az nem nagy baj. De vigyázni kell vele, mert a pata le tud vállni a ló lábáról és akkor el lehet altatni.

2011. aug. 21. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
nincs rajta patkó és a melegtől repedt meg. A repedés a pata elülső oldalán van lentről fölfele indulva teljesen függőleges . Köszönöm a segítséget :)
2011. aug. 21. 21:00
 7/10 anonim ***** válasza:
SZerintem nem vészes ,megkell körmölni ,mikor annyira megnö ,vanhogy a széle egy két cmre fel töredezik,az enyémnek olyanis volt hogy az elsö lábával szeret kápálni oldalt 3-4cm kitört ,én vanhogy olyankor vágom le mikor az eleje töredezik de nemvészes ,a tiedet ha látnám akkor jobban hozzátudnék szólni.
2011. aug. 21. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Az felszíni repedés, attól még akár lovagolható is. Nekem még zsírozás mellett is minden nyáron bereped, van ilyen.
2011. aug. 21. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
biztonság kedvéért vidd orvoshoz. nincs esetleg kép róla?
2011. aug. 22. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
meg is kellene nézni, hogy a repedésbe nincs-e kosz, mert akkor gyennyesedhet. utánanézek neked egy szakoldalon
2011. aug. 22. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!