Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Ha a lovak olyan ijedősek,...

Ha a lovak olyan ijedősek, hogy lehet velük felszabadultan munkát végezni?

Figyelt kérdés
Hogy tud az ember nyugodtan ülni rajta, mikor tudja, hogy ha akár egy színes valamit meglát a ló, elszalad, ágaskodik, bakol?
2011. aug. 24. 17:05
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
én nem egy ijedős lovat ültem már meg,de mégis nyugodtan,bizalommal telve ültem a hátára és gond nem volt
2011. aug. 24. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
ugy ,hogy nem gondolunk ki elöre ilyesmiket ,a "veszélytöl" ellentétes állitásba kell teni és folyamatosan elöre lovagolni és akkor nincs idelye gondolkozni + nem szabad kézbe tartani igy könyebben elengedi magát és nem fog figyelgetni.
2011. aug. 24. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
86%
Úgy, hogy az agy bámulatos gépezet, pár tucat esés után megtanul fentmaradni a lovon, méghozzá reflexszerűen. Egyébként se kell túldramatizálni, az ember esik bicikliről, fáról stb, ez se más.
2011. aug. 24. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Hogyan lehet felszabadultan sárkányrepülni, ha tudod, hogy ha leesel, valószínűleg meghalsz? Hogyan lehet kiugrani a repcsiből ejtőernyővel, ha tudod, hogy van rá esély, hogy nem nyílik ki?


Úgy, hogy rohadt jó érzés pl. vágtázni. Szinte olyan, mintha repülnél. Ráadásul - az autóvezetéssel ellentétben - itt valóban érzed a sebességet. Amúgy egy jó lovas simán fennmarad bakoló lovon is, meg ágaskodó lovon is az esetek nagy százalékában.

2011. aug. 24. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
36%
A tapasztalt lovasok szerintem kb max akkor esnek lóról, hogyha elesnek lovastól, pl elcsúsznak... Nagyon ritka, kb sokévente egyszer fordul elő, hogy egy bakolás vagy rúgás alkalmával pottyan le. Egyébként úgy, hogy bízol a lóban, ahogy beülsz a barátaid vagy a szüleid mellé a kocsiba, és bízol benne, hogy nem vezet az árokba... Ha meg mégis bakol, akkor megfogod, és mész tovább..
2011. aug. 24. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

NE vedd sértésnek, légyszi, mert nem úgy gondolom, akármennyire is annak hangzik... szóv légyszi ne sértődj meg a következőkön:


nem vagy lovas (esetleg csak még nem) igaz?

találkoztam pár emberrel akik pontosan ilyeneket kérdeztek, mert minden vágyuk az volt hogy bebizonyítsák hogy egyszerűen minden lovas hülye meg hasonlók...

csak az ő elméletükhöz az is hozzátartozott, hogy a lovaglás semmi másból sem áll mint hogy felülsz és nem csinálsz semmit...


szóv a lényeg az, hogyha nem majrézol azon hogy jesszus mostmi lesz? hanem csak megpróbálod élvezni, akkor sokkal jobb lesz. amúgy nem minden ló ijedős

2011. aug. 26. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Lovas vagyok. Rég óta lovagolok. Csak most eszembe jutott, mert volt egy ilyen eset, hogy megijedt a ló, elég komoly sérülés lett belőle.
2011. aug. 26. 20:03
 8/8 anonim ***** válasza:
akkor ez estben nem értem a kérdést és BOCSIIIIII (előző vok)
2011. aug. 27. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!