Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Vágtáztatok, ugrattatok már...

Vágtáztatok, ugrattatok már szőrén? Ha igen, lehetne pár kérdésem?

Figyelt kérdés

Nos:

1. Hogy tudtátok megtartani az egyensúlyt?

2. Mi a helyes testtartás?

3. Mi az, amit nem szabad ilyenkor?


2011. aug. 26. 17:02
 1/8 A kérdező kommentje:

Ez a lovas is milyen ügyes:


http://www.youtube.com/watch?v=MS5nw6ZrCXk

2011. aug. 26. 17:04
 2/8 anonim ***** válasza:

én vágtáztam is és ugrattam is már szőrén

az egyensúlyom megtartásához eredetileg a ló marját használtam,nem kapaszkodtam se a szárba se a sörényébe,a helyes testtartás ugyan az,amikor kengyel nélkül lovagolsz,sose ránts bele a ló szájába,mert akkor fájdalmas lesz,ha hirtelen lefékez (tapasztalat) és ha ugratsz is és bízol a lóban,hagyd,hogy ő maga csinálja végig,én legalábbis ezt tettem,szó szerint magával vitt

2011. aug. 26. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszi
2011. aug. 26. 17:09
 4/8 anonim ***** válasza:
előző vagyok,ha tudsz biztonságosan kengyel nélkül ügetni és vágtázni,csak akkor próbálkozz szőrén
2011. aug. 26. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

igen mind ketöt megprobáltam,

1=szoritasz a térdedel,lábszáradal

2=kihuzod magad,hátrajön a váll,leengeded a lábad,lenyomod a sarkad,összeteszed a kezed a marnál

3=nem szabad ugrásnál benne maradni a hátába,pattogni,felhuzni a téded,elöre dölni,ferdén ülni,kapaszkodni a szájába felemelt kézzel de ezeket nyeregbe sem szabad!

2011. aug. 26. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
első vagyok,egyet értek az előttem szólóval,bár én nem írtam le ilyen részletesen
2011. aug. 26. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Én is próbáltam már mindkettőt.

Ne kapaszkodj a ló szájába.

A tartás meg nekem jött érzésből :)

2011. aug. 26. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

A videón a lovas valóban nagyon ügyes, de ha megnézed, te magad is láthatod, mi a titka: nagyon jó az ülése, független a keze, jól szorít combbal, helyesen adja a segítségeket. Szőrén is ugyanazt kell csinálnod, mint nyeregben, csak nehezebb dolgod van - a ló szőre csúszósabb, mint a nyereg, nehezebb szorítani. Nincs kengyeled, tehát könnyebben elveszíted az egyensúlyodat, ebből kifolyólag könnyebben rángatod a ló száját az egyensúlyod visszaszerzéséhez.

Igazán jól lovagolni szőrén futószáron érdemes elkezdeni, amíg az ülésed nem lesz tökéletes, ne kelljen a szárral törődnöd.

Én elég gyakran terepre is szőrén mentem egy időben és 1,2-ig ugrottam szőrén. Most ritkábban lovazok szőrén, de szeretem nagyon, egész más feeling.

2011. aug. 27. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!