Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Félek terepen ezzel a lóval....

Félek terepen ezzel a lóval. (oka, és a kérdés lent) (? )

Figyelt kérdés
A baj az hogy ez a ló nagyon mélyen támaszkodik de hajamos főleg vágtába szár mögött menni elég sokszor. Ráadásul nagyon kemény szája van. Ügetés az kényelmes meg minden de a vágta...szinte kiránt a nyegből olyan mélyen van a feje. Próbálom hajtani meg összeszedni a szárakat de nem abban a pillanatban éppen hat de ha nem folymatos újra csinálja. Volt már olyan hogy azt mondtam hogy kész nem bírom továnn eldobom a szárakat és leesek róla, szerencsére akkor éppen belassított. A gond csak ez mert nagyon ügyes nem rohan, nem fél csak túl mélyen van a feje. Hogyan vehetném fentebb a fejét hogy ott is tartsa és nekem se remegjenek a karjaim 500 m-er után? A munka vágta is pazar látvány, bele se tudok ülni rendesen mert képtelenség ezt a kemény szájú lovat abból a mény támaszkodásból felvenni.
2011. aug. 26. 20:01
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
Először is idézném Mészáros Gyulát, aki szerint "a ló szája ugyanolyan érzékeny, akár csak a nemiszerve és környéke" Lehet hogy az zavarja, hogy ilyen rövid a szár. Próbáld meg hosszabb szárral lovagolni vágtában, és csak akkor szedd össze a szárakat, ha lassítani akarsz. Próbáld meg, szerintem mindkettőtöknek jobb lenne úgy... se a karod nem fájdulna meg, és esetleg a ló szája se =))
2011. aug. 26. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim ***** válasza:
hozzá kell tolni a kézhez,erösebben feljebb kell igazitani és "függöleges keretbe" megtartani és hozzáhajtani csizmával igy elkezdi használni a hátulját és nem lesz az "elején ",nem fog beledölni a kezedbe
2011. aug. 26. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 A kérdező kommentje:
Mi az hogy hozzá kell tolni a kézhez? És hogy kell fentebb igazítani?
2011. aug. 26. 20:46
 4/35 anonim ***** válasza:
na itt a probléma!nem bántani akarlak de amig ezekel nem vagy tisztába hiába mondom el ezt gyakorlatba kell megtanulni,azt tudom tanácsolni,hogy beszélj az edzödel és amig nem tudsz megfelelö szinten lovagolni válaszatok egy könyeben lovagolhato lovat vagy lovagolja egx héten legaláb 3x az edzöd!nem bántani akartalak de ezt a létrát fokozatosan kell megmászni.
2011. aug. 26. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 A kérdező kommentje:

Hmm te nem értessz engem. Én rendesen tudok lovagolni csak a fogalmakat nem tudom nem azzal van a baj hogy nem tudom megcsinálni hanem hogy nem értem mire akarsz kilyukadni. Az edzőmet is kérdeztem már ő azt mondta tartsam a szárat és lovagoljak hozzá ne engedjek neki. Egyébként nem lovagolok könnyebben lovagolható lovat. Ennek két oka van: 1. Mert ő egy nagyon jó és terep biztos ló.

2. Félig az enyém.

2011. aug. 26. 20:57
 6/35 anonim ***** válasza:

megprobálom mégis:tartsd meg a szárakat ne enged ,hogy kihuzon a nyeregböl de fontos ,hogy közbe HAJTSD CSIZMÁVAL mert különben csak elakadna .használja a hátulját=az elsö patanyomát minimum 2 patanyomal át kell lépnie a hátso lábával

keret=a tarkoja és a föld között van 1 függ:vonal egyenes nyakal,tarkoval kell a vonalon legyen a tarkoja ha a vonal mögött van elbujik csunyán szolva huzd fel a vonalra a tarkoját =feljebb van igazitva

2011. aug. 26. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 A kérdező kommentje:
Csak azt nem tudom hogy hogy szedjem össze a szárakat hogy mozgassam meg, hog ne cspkodja a fejét és ne meneküljön a szár elől amit egy kiscsaj szétbaszott már bocsánat a csúnya szóért de kikapartam volna szemét a csajnak. Én lovagolom át, és vissza a helyes helyzetbe.
2011. aug. 26. 20:59
 8/35 anonim ***** válasza:
ugyanazt mondtam mint az edzöd ,ha meg tudnád csinálni ezeket a feladatokat akkor tudnád is ,hogy mit jelentenek szoval nem tudsz lovagolni!
2011. aug. 26. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 A kérdező kommentje:
Mi az hogy nem tudok lovaglni? Milyen jogon mondod te ezt?? Láttál te engem lovagolni valaha is? Még azt sem tudod hogy miért nem tudom ezeket a kifejezéseket. Egészen eddig maamtól jöttem rá hogy hogyan kell lovagolni. Most ahogy ez kezdtem járni lovardába el kezték nekem mondani a szakszavakat és lefulladtam de mi a baj abba a ha kérdezek? Ha valaki kérdez tőled valamit gondolkodás nélkül a képébe vágod hogy NEM TUD LOVAGOLNI??? -.- Jézusom!! Kösszz az eddigi segítségeket tényleg de ezt a végére fölösleges hülyeség volt oda biggyeszteni...
2011. aug. 26. 21:39
 10/35 anonim ***** válasza:
abol ,hogy a szaktudásod =0!És ezt képletesen kell érteni ,hogy nem tudsz lovagolni de ha ilyen nagyképü vagy csak magad járatod le a szakértö kollegák elött akik ezekbe a komentekbe bele olvasnak!
2011. aug. 26. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!