Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hogyan csináljam a csatlakozást?

Hogyan csináljam a csatlakozást?

Figyelt kérdés

Nos, többféle módszert is kipróbáltam, de egyik sem volt hasznos...

Valahol azt olvastam, hogy álljak a lóval szemben, és nézzek a szemébe, ezzel azt üzenve neki, hogy nem jöhet közelebb. Kb. leszarta a ló, hogy a szemébe nézek, sőt, még oda is jött... :') Szóval ez a módszer az alapoknál fellegzett be.

Aztán megpróbáltam vezetőszárral elhajtani magamtól, majd tovább hajtani a lovat.

Különböző lovaknál, különböző reakciók:

1.) Berohant a sarokba, ahonnan aztán nem lehetett kihajtani, mert nagy sanccal rúgásban lett volna részem

2.) Bakolt, ágaskodott, többször is elkezdett felém rohanni, mintha meg akarna támadni, egyebek


Mit rontok el? :(

Már csomót olvastam róla, és láttam is videón, és mindent próbálok úgy csinálni, ahogy mondják, a lovakból többniyre mégis ellenségeskedést vált ki.

ILLETVE volt egy alkalom, amikor ostorral hajtottam, akkor már ügetés közben volt, hogy letette a fejét szinte a földig, jelezve, hogy 'behódolt', stb, aztán amikor vártam, hogy odajöjjön, kb. le se szarta a fejemet, sétált tovább mintha ott se lennék /:

És bármennyit hajtottam, végül mindig ez lett az eredmény.

Légyszi ne hurrogjatok le, én csak meg szeretném tudni, hogy nekem miért nem megy xS

ELŐRE IS KÖSZÖNÖM!


2011. aug. 27. 19:23
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
De egyáltalán miért van erre szükséged?
2011. aug. 27. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
A csatlakozásra? A kapcsolat megalapozása, és a bizalom kezdetleges elmélyítése érdekében tenném, a későbbiekben 1-2 lóval foglalkoznék komolyabban, de a kísérlet erejéig többeken is kipróbáltam, a fent írtakból következtethetően-> Eredménytelenül.
2011. aug. 27. 19:36
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Én enélkül is ki tudtam alakítani a kapcsolatot két lóval 1 évvel ezelőtt. Elég ha naponta leápolod, viszel neki egy-egy almát, répát, kiviszed vezetőszárral sétálni, futószárazod, lovagolod és egyszerűen csak vele vagy, akkor bizalmas lesz hozzád és követni fog.
2011. aug. 27. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Nem véletlenül csinálnak tanfolyamokat, illetve tartanak erről előadásokat. Ezt videókból nem lehet megtanulni.
2011. aug. 27. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Hát de nyilván azért kérdeztem, mert nem akarok elmenni egy tanfolyamra, ami nem kevés pénzekbe kerül. :)

nehogy azt hidd, hogy mindenki, aki csatlakozott a lovával, az elment egy tanfolyamra...


Előző előtti: Köszi, csak hát azért tényleg ki szeretném próbálni, legalább egyszer, egy sikerélménnyel. :)

[ettől függetlenül zöld kéz]

2011. aug. 27. 19:46
 6/14 anonim ***** válasza:
Szavaidból azt veszem ki, hogy nem körkarámban vagy lekerekített sarkú karámban próbálkozol. Szerintem (bocsánat ha félrertelmeztem, de nekem igen csak ez jött le ;) ) próbáld meg úgy, hogy ne legyenek sarkok, mert ott a ló megállhat, egyébként legyél "ragadozói". A kezeidet a magasba, szemkontaktust tartsd, ne pont mögötte állj, kicsit féloldalasan, ezt így nem nagyon lehet elmagyarázni. Mikor látod a jeleked (kisebb körön megy, rád figyel,fej lehajtva, rágcsálás) akkor 45fokban állsz elé és nem nézel rá.
2011. aug. 27. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Előző vagyok, azért ne nézz rá, mert így éppen az ellenkezőjét üzened, mint amit szeretnél. Egyébként bocsánat, ha szájbarágós voltam, csak nem tudom, hogy mennyit tudsz a dologról. :) Egyébként ha lehetőséged van rá, próbálj meg megnézni valakit, aki ért ehhez vagy el tudja magyarázni, mindenképpen használd ki a lehetőséget, mert úgy lehet a legjobban megtanulni. Remélem segíthettem. :)
2011. aug. 27. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen!

Sajnos elég nagy baj, hogy mifelénk nincs lekerekített karám :( Így hány százalékkal csökken a sikeresség?

2011. aug. 27. 22:29
 9/14 anonim ***** válasza:
Előző meg az azelőtti vagyok. :) Az a baj, hogy a lovak nagyon könnyen megakadnak a darokban, ahogy te is írtad, beállhatnak, a mozgás így megszakad. Nem tudnád legalább úgy megcsinálni, hogy panelekkel egy nyolcszöget választasz le úgy, hogy a sarkokat elzárod, így sikeresebb. Meg lehet csinálni így is, csak lényegesen nehezebb a fent leírtak miatt. Próbálkozz, tapasztald ki, hogyan megy a legjobban. Nagyon sok sikert kívánok Neked és a pacinak! Ha van még valami, ami nem cilágos írj, ha tudok segítek. :)
2011. aug. 27. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Azt meg tudod oldani! Ha fából van a karám akkor fogs 1-1 db fát (deszkát) és oda szögelet a sarkokhoz így nem tud beállni ;)
2011. aug. 28. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!