Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hogyan csináljam a csatlakozást?

Hogyan csináljam a csatlakozást?

Figyelt kérdés

Nos, többféle módszert is kipróbáltam, de egyik sem volt hasznos...

Valahol azt olvastam, hogy álljak a lóval szemben, és nézzek a szemébe, ezzel azt üzenve neki, hogy nem jöhet közelebb. Kb. leszarta a ló, hogy a szemébe nézek, sőt, még oda is jött... :') Szóval ez a módszer az alapoknál fellegzett be.

Aztán megpróbáltam vezetőszárral elhajtani magamtól, majd tovább hajtani a lovat.

Különböző lovaknál, különböző reakciók:

1.) Berohant a sarokba, ahonnan aztán nem lehetett kihajtani, mert nagy sanccal rúgásban lett volna részem

2.) Bakolt, ágaskodott, többször is elkezdett felém rohanni, mintha meg akarna támadni, egyebek


Mit rontok el? :(

Már csomót olvastam róla, és láttam is videón, és mindent próbálok úgy csinálni, ahogy mondják, a lovakból többniyre mégis ellenségeskedést vált ki.

ILLETVE volt egy alkalom, amikor ostorral hajtottam, akkor már ügetés közben volt, hogy letette a fejét szinte a földig, jelezve, hogy 'behódolt', stb, aztán amikor vártam, hogy odajöjjön, kb. le se szarta a fejemet, sétált tovább mintha ott se lennék /:

És bármennyit hajtottam, végül mindig ez lett az eredmény.

Légyszi ne hurrogjatok le, én csak meg szeretném tudni, hogy nekem miért nem megy xS

ELŐRE IS KÖSZÖNÖM!


2011. aug. 27. 19:23
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:

Tényleg köszönöm az infókat, amit csak lehet, megpróbálok megtenni =)


És azt tudja valaki, hogy ez a "rám támadás", bakolás, ilyenek, miért vannak/voltak? És ezt a továbbiakban hogyan lehet elkerülni? Mert így azért elég veszélyes.

2011. aug. 28. 10:53
 12/14 anonim ***** válasza:
0%
Ez hülyeség... nem az a kapcsolat hogy ostorral hajtod -.-'
2011. aug. 28. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
100%
Mikor a csikómat lovagoltam be és csatlakoztattam, akkor mikor hajtottam bakolt, ugrált, de ahogy hajtottam abbahagyta. Ez lehet azért, mert jó kedve van, mert mehet vagy éppen azért, mert fáj valamije. Az ágaskodás már egy csúnyább dolog, valószínűleg ez a te hibád (hidd el, nem rosszból mondom, csak segíteni próbálok), kérj meg valakit, aki már csinálta, hogy nézzen meg, mondja el, hogy milyen hibákat lát. Amennyiben ez nem megvalósítható, gondold végig, hogy elég határozott vagy?! Megvan a szükséges "beszéd" a lóval? (Nézz a szemébe, emeld fel a kezeidet, tárd szét az ujjaidat, mikor elküldöd, mikor behívod zárd össze a kezeidet és az ujjaidat, húzd be őket, nézd a földet, 45°-os beállás!)Olvass utána Monty Robertsnek, manapság már viszonylag olcsón kaphatsz csatlakoztatást oktató videókat, könyveket, melyekből megtanulhatod, ugyanis ezeknek a problémáknak ezer és egy oka lehet, látatlanban nem állapíthatjuk meg biztosan. A csatlakozást sem tudnám 20 oldalnál rövidebben megírni úgy, hogy egy hozzá nem értő megértse belőle. Ha esetleg leírnád ide vagy akár levélben, hogy pontosan miket csinál és te miket csinálsz, többet tudnék segíteni! :) Egyébként üzenem a kedves ostort bíráló hozzászólónak, hogy véleményt normális hangnemben is lehet nyilvánítani, mert ha valamivel nem értesz egyet, az nem baj, de ez... Na midegy, Kérdező: Sok sikert!
2011. aug. 28. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:

Ismét köszönöm!

Az ostorral nem ütöttem meg a lovat, futószáras ostor volt, jó hosszú, így tudtam elérni, hogy körön maradjon, és ne tudjon nekem rontani.


92%-os, tényleg köszönök mindent, megpróbálok a javaslataid alapján cselekedni, és majd írok a fejleményekről :)

2011. aug. 28. 15:11
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!